Reklam

Samsun Haber - İbrahim Halil Çolak: Şampiyonluk için geldim

Samsunspor'un Balıkesirspor’dan transfer ettiği İbrahim Halil Çolak, Samsunspor’a, şampiyonluk yaşamak için geldiğini söyledi

Samsun Haber - İbrahim Halil Çolak: Şampiyonluk için geldim
28 Aralık 2019 - 15:12

SAMSUN HABER - Samsunspor'un yeni transferi İbrahim Halil Çolak, önemli açıklamalarda bulundu. Takıma katıldığı için mutlu olduğunu belirten İbrahim Halil Çolak, “10 seneye yakın Türkiye’de futbol oynuyorum. Samsunspor’a şampiyonluk için geldim. İnşallah sezon sonu şampiyon olacağız. 2 senedir Samsunspor’la görüşüyordum. 2 defa gelecektim fakat nasip olmadı. Bu seneye nasipmiş. Devre arası Mustafa Aztopal ile görüştük. Şartlarda hem Samsunspor için hem de benim için uygundu. Sonrasında da transfer netleşti” dedi.

TAKIM ARKADAŞLARIM ÇOK İYİ
Takımda arkadaşlığın çok iyi olduğunu belirten İbrahim Halil Çolak, “Hatta benim beklediğimden de daha iyi. Kardeşlerim, ağabeylerim beni çok iyi karşıladılar. Zaten takımda beraber veya karşılıklı oynadığım kardeşlerim ve ağabeylerim var. O yüzden kaynaşma sürece inşallah daha da çabuk olacak. Kendimi bu takımın bir parçası hissetmem daha da çabuk olacak. Umarım bende bu yolda takıma faydalı olurum” diye konuştu.

20 SENE ÖNCE ARKADAŞIM DUA ETMİŞTİ
Taraftarın önünde oynamak için sabırsızlandığını ifade eden İbrahim Halil Çolak, “Hollanda’da oturduğum dönemlerde çok fazla Samsunlu arkadaşlarımız ve aile yakınlarımız vardı. Çoğunluğu büyük takımları değil de Samsunspor’u tutuyorlar. Çocukluk arkadaşım bana 20 sene önce ‘İnşallah bir gün Samsunspor formasını terletirsin’ demişti. Hem onun hem de benim duam kabul oldu. O yüzden mutluyum. Büyük Samsunspor taraftarının önünde oynamak benim için iyi bir deneyim olacak. İnşallah taraftarımızın isteklerini yerine getirip, sezon sonunda şampiyon oluruz” şeklinde konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum