Reklam

samsun haber - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı'nda 6. defa 12,4 milyon emekliye  1000'er lira bayram ikramiye ödeyeceklerini kaydetti

samsun haber - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde
27 Temmuz 2020 - 19:37

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası, Kurban Bayramı'nda emeklilere 1000'er lira bayram ikramiyesi ödeyeceklerini kaydetti. 
12,4 MİLYON EMEKLİYE 1000'ER LİRA
Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamaları yaptı: "Bayramda 6. defa 12,4 milyon emeklimize 1000'er lira bayram ikramiyelerini ödüyoruz. Bugüne kadar ödediğimiz tutar 64,2 milyar liradır. Ayrıca engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım ücretlerini de bayramı beklemeden hesaplara yatırıyorum. Öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerini de bayram öncesi tamamlayacağız. Bu kapsamda 1 milyon 55 bin öğrencimize 603 milyon liranın üzerinde ödeme yapacağız. Memurunun maaşını ödeyemeyen kişiler vardı, bunlar şimdi muhalefette. 18 yıldır böyle bir problemimiz olmadı. Çiftçilerimizin alın terlerinin hakkını vermek için destekleme ödemelerini sürdürürken, Toprak Mahsülleri Ofisi'mizin alım fiyatlarının memnuniyet verici seviyede gerçekleşmesini sağlıyoruz."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum