Reklam

samsun haber - Çarşamba'da iş yeri açacaklara müjde

SAMSUN HABER - Çarşamba Belediyesi, genç ve kadın girişimcileri destekleyen örnek bir karara imza attı. Karara göre, kadınlar ve gençler iş yeri açarken yüzde 25 ruhsat indirimden  yararlanırken, engelli, gazi ve şehit yakınları hiçbir ücret ödemeyecek

samsun haber - Çarşamba'da iş yeri açacaklara müjde
20 Ekim 2020 - 14:32

SAMSUN HABER - Çarşamba Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Halit Doğan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'ın teklifiyle iş yeri açma ruhsatı harçlarında önemli bir karar alındı.
1 OCAK'TAN İTİBAREN UYGULANACAK
Buna göre, 18- 30 yaş arası gençleri desteklemek, kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla ücret tarifesinde yer alan gelir kalemlerinde yüzde 25 indirim uygulanacak. Engelliler, gaziler ve şehitlerin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak.  Mecliste oy birliği ile onaylanan karar  1 Ocak 2021’den itibaren uygulanmaya başlayacak.
ESNAFIN YANINDAYIZ
İlçede gençleri ve kadınları iş yeri açmatya teşvik etmek amacında olduklarını kaydeden Başkan Doğan, “Şehrimizde hizmet veren esnafımızın sıkıntılarını her daim kendi sıkıntımız olarak gördük. Yeni işyeri açacak gençlerimizi ve kadınlarımızı teşvik etmek ve yükünü hafifletmek için iş yeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gitme kararı aldık. Pandemi döneminde de onlara destek vermiş olacağız. Bayrak için vatan için gazi olmuş hemşerilerimiz ve şehitlerimizin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti almama kararı aldık. Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır ”dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum