Samsun Haber - Başkan Karapıçak çok net konuştu

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak çok net konuştu. Karapıçak, " Aksi bir duruşa “Beka” diyerek yola çıktığımız bu süreçte tahammülümüz asla olmayacaktır

Samsun Haber - Başkan Karapıçak çok net konuştu
17 Ocak 2020 - 18:01

SAMSUN HABER - MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Ankara'da Genel Başkan Devlet Bahçeli Başkanlığı'nda gerçekleştirilen, “Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Milletvekilleri ve İl Başkanları Ortak Toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Karapıçak, toplantının dolu dolu ve oldukça verimli geçtiğini kaydetti.

TOPLANTI ÇOK VERİMLİ GEÇTİ
Ülkenin, bölge coğrafyalarının ve dünyanın siyasi gelişmelerini derinlemesine ele alındığını belirten Başkan Karapıçak, “Genel Başkanımız Başkanlığı'nda ve konunun uzmanlarının aktarımlarıyla ülkenin, bölge coğrafyalarının ve dünyanın siyasi gelişmelerini derinlemesine ele alınarak Milliyetçi Hareketin duruşu ve görüşleri açık ve net bir şekilde katılımcılara aktarıldı. Milliyetçi Hareket her zaman olduğu gibi ülkenin, bölgenin ve dünyanın içinden geçtiği bu kritik süreçte de siyasi tavrını ve tarafını net bir şekilde ortaya koymaktadır. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki dünya siyasetinde çözümsüzlük bazen çözüm olabildiği gibi, ehvenişerin bile en kötü şer olduğu bir uluslararası siyaset mevcut. Milliyetçi Hareket için en büyük kazanım ise Genel Başkanımız liderliğinde bu zorlu bölge ve dünya siyasetine yön verecek siyaseti, fikirleri ve duruşu sergileyecek gücümüz var. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi'nin olaylara çok yönlü, stratejik ve milli menfaatler doğrultusunda sonuç odaklı net söylem, eylem ve çözümler üretiyor" diye konuştu.

TEŞKİLATLARA DA MESAJ VERDİ
Parti teşkilatlarına da mesaj veren Karapıçak, "Gerek il yönetim kurulu gerek ise ilçe teşkilatlarımızla yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bu çalışmalar Milliyetçi Hareketin Samsun’da seçmen ile buluşma, Milliyetçi Hareketi birlik içinde ve tek vücut olarak toplama, Milliyetçi Hareketi vatandaşlarımız, ülkenin içinden geçtiği bu kritik süreçte en doğru şekilde bilgilendirme ve milli menfaatler çerçevesinde söylemde ve fikirde birliğin sağlanması adına önemlidir. Her kim ki şahsi hırslarının esiri olur, sırf makam peşinde siyaseti “ben merkezli” yapar, ötekileştirici bir dil kullanır ve belirlenen hedef yerine başka hedeflere yönelir ise bizimle asla birlikte yürüyemez. Genel Başkanımızın da dediği gibi; İlkeli, seviyeli, inançlı, adam gibi yürüyecek her arkadaşımıza gönlümüz de kapımızda açık. Aksi bir duruşa “Beka” diyerek yola çıktığımız bu süreçte tahammülümüz asla olmayacaktır. Kendisini teşkilatın üzerinde gören, küçük ve kişisel konuları kendisine ana gündem yapan, vatandaş ile arasına mesafe koyan, vatandaşla ve teşkilatla bütünleşmeyen, önceliği Milliyetçi Hareket olmayanlarla yürümeyeceğiz. Milliyetçi Harekette siyaset parti bünyesinde yapılır. ‘Ben merkezli’ siyaseti benimseyip ‘Ben varsam parti var’ gibi bir yanlışa düşenler, kendisini vazgeçilmez görenler, bizim “beka” dediğimiz bu süreçte siyaseti “kişisel beka” peşinde yapanlara, Milliyetçi Hareketin dün tahammülü olmadığı gibi bugün de olmayacaktır” dedi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum