Reklam

samsun haber - Başkan Çakır: Samsunlu 11 firma gururlandırdı

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren 11 Samsunlu firmayı başarılarından dolayı kutladı

samsun haber - Başkan Çakır: Samsunlu 11 firma gururlandırdı
14 Ağustos 2020 - 11:17

SAMSUN HABER - İSO her yıl yaptığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşunun 2019 yılı raporu sonuçları açıklandı. Üretimden net satışlara göre Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine 2018 yılında 10 firmayla giren Samsun, 2019 yılında  ise 11 firmayla yer aldı.
BAŞKAN ÇAKIR TEBRİK ETTİ
Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren 11 Samsunlu firmayı tebrik etti. Başkan Çakır,  “ Başta listede yer alan üyelerimiz Unsan Un San. ve Tic. A.Ş. ve Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. olmak üzere , listeye girerek Samsun’un gururu olan, tüm zorlu süreçlere rağmen çalışmaya, üretmeye devam eden, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan bütün firmalarımızı tebrik ediyorum” dedi.

LİSTEDE YER ALAN FİRMALAR
Listede yer alan diğer firmalar şöyle: Unsan Un San. ve Tic. A.Ş,  Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş.,  Sampa Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş. , Karaçuha Tarım Ürünleri İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti., Borsan Kablo Elektrik Aydınlatma İnşaat San. ve Tic. A.Ş. , Sürsan Su Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ,  Samsun Yurt Savunma San. ve Tic. A.Ş. ,  Adeka İlaç San. ve Tic. A.Ş. , Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. , As Çelik Döküm İşleme San. ve Tic. A.Ş. , Erçal Fındık Otomotiv  San. ve Tic. A.Ş.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum