Reklam

samsun haber - Bakan Koca o iddialara yanıt verdi

SAMSUN HABER - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona virüs nedeniyle bir ilimizdeki hastanelerin tamamının dolu olduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın" dedi

samsun haber - Bakan Koca o iddialara yanıt verdi
06 Ağustos 2020 - 11:09

SAMSUN HABER - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il değerlendirme toplantıları kapsamında  İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Batman Valileri, il sağlık müdürleri, halk sağlığı başkanlarıyla, il bazında, 14 ayrı videokonferansla bir araya geldi. 
SALGINA KARŞI PLAN YAPTIK
Toplantılarda, vaka durumunu ve tedbirleri değerlendirdiklerini kaydeden Bakan Koca, "Salgına karşı planlama yaptık.  İl hıfzıssıhha kurullarının başkanı valilerimizle il sağlık müdürlüklerimizin çalışmalarında eşgüdümü sağladık. İçişleri bakanımıza, valilerimize, sağlık personelimize teşekkür ederiz" diye konuştu. 
ASILSIZ İDDİALARIN SAHİBİ HASTANELER DOLUYMUŞ GİBİ TEDBİR ALSIN
Bakan Koca ayrıca Korona virüs nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz olduğuna dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Bakan Koca, "COVID-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların topluma belki bu şekilde yararı olur" ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum