Reklam

samsun haber - Bakan Albayrak: Bu tarihi bir dönüm noktası

SAMSUN HABER - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan Türkiye İmalat PMI Temmuz ayında 56,9 seviyesinde gerçekleşti. Bu tarihi bir dönüm noktası. Şubat 2011'den bu yana en yüksek seviye" dedi

samsun haber - Bakan Albayrak: Bu tarihi bir dönüm noktası
04 Ağustos 2020 - 13:38

SAMSUN HABER - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, satın alma yöneticileri endeksinde tarihi bir dönüm noktası yaşandığını kaydetti. Albayrak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Temmuz ayında 56,9 seviyesinde gerçekleşti. Bu tarihi bir dönüm noktası: Şubat 2011'den bu yana en yüksek seviye. Böylece yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentilerimiz güçleniyor."
ENFLASYON KONUSUNDA MÜCADELE DEVAM EDECEK
Bakan Albayrak, "Enflasyon konusundaki mücadelemizi, hedefe ulaşma azmimizi ve bu konuda atacağımız yapısal adımları kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
15 MİLYAR DOLAR İHRACAT
Türkiye'nin temmuz ayında  15 milyar dolar ihracata ulaştığını kaydeden Albayrak, "Cari denge yılın 2. yarısında beklentilerimizden de iyi gerçekleşecek: Türkiye temmuz ayında 15 milyar dolar ihracata ulaştı. Bu, 2020'nin en yüksek seviyesi oldu. Altın hariç karşılama oranı da yüzde 93,9 ile en yüksek değere ulaşıldı. Tüm ihracatçılarımızı tebrik ediyoruz."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum