Reklam

Samsun Haber - ASKON Samsun Şubesi açıldı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi gerçekleştirilen törenle açıldı. ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, "Kurtuluş mücadelemizin temellerinin atıldığı Samsun'da bulunmaktan dolayı memnunuz" dedi

Samsun Haber - ASKON Samsun Şubesi açıldı
21 Aralık 2019 - 16:36 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 12:01

SAMSUN HABER - Türkiye Genelinde 28 şubesi bulunan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ASKON Samsun Şubesi’nin resmi açılışı çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Samsun Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salon'da gerçekleşen törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Kuran, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON Samsun Şube Başkanı Ahmet Alp Doğru,SAMGİAD Başkanı Onur Öztekin, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan ve çok sayıda davetli katıldı.
ÇOK ANLAMLI BİR ŞEHİR
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın yaptığı konuşmada  “ASKON’nun  11. dönem yönetimi olarak ilk yılımızı geride bırakacağız. Bu birinci yıldönümümüze denk gelen bugünlerde kurtuluş mücadelemizin temellerinin atıldığı Samsun ilinde bulunmaktan dolayı duyduğumuz memnuniyeti sizlerle paylaşarak konuşmama başlamak isterim. Samsun çok kadim bir şehrimizdir. Başta bugünkü şehir merkezi olmak üzere Kızılırmak vadisi, Kavak, Tekkeköy, Çarşamba ovasında eski çağlardan beri çeşitli insan toplulukları ve kültürlerinin izleri vardır. Bir çok medeniyet bu verimli topraklara hakim olmak istemiş nihayetinde Samsun çok anlamlı bir şekilde Türk yurdu olmuştur" dedi.
ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın'ın konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim okunarak ASKON Samsun Şubesi’nin açılışı için kurdele kesildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum