Reklam

Samsun Haber - AK Parti İlkadım'da engellileri unutmadı

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engeli vatandaşları ziyaret etti. Avcılar, "Engelli olmak toplumsal olarak eksiklik değildir. Bizler hepimiz engelli adayıyız" dedi

Samsun Haber - AK Parti İlkadım'da engellileri unutmadı
03 Aralık 2019 - 10:18

SAMSUN HABER - AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar ve teşkilat mensupları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 19 Mayıs İşitme Engelliler İlkokulu öğrencileri ve öğretmenlerini, İlkadım İlçesinde yer alan Anadolu Mahallesi, Kazımkarabekir Mahallesi ve Kadifekale Mahallesi'nde yaşayan engeli vatandaşları ile ailelerini ziyaret etti. 

HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ
Engellilere her zaman destek olduklarını kaydeden Avcılar, "Engelli olmak toplumsal olarak eksiklik değildir. Bizler hepimiz engelli adayıyız. Hastalık herkese gelebilir. Bu yüzden empati yapmamız gerekiyor. Bu kardeşlerimiz ve ailelerine her daim destek olmalıyız. Okula yaptığımız ziyarette kardeşlerimize, öğretmenlerimiz, gençlik kollarımız, kadın kollarımız ve ana kadememiz ile birlikte sportif faaliyetler yaptırdık. Onların gözlerindeki neşeyi, ışıltıyı görünce bizler daha çok mutlu olduk. Bu ziyaretlerimizi kesinlikle aksatmadan devam ettireceğiz. Değerli kardeşlerimiz ile bir araya gelmek beni ve teşkilat mensuplarımı çok mutlu etti" diye konuştu.

BU HİZMETLER GÜÇLÜ İKTİDAR İLE OLUYOR
Başkan Avcılar açıklamalarına şöyle devam etti: "Şunu rahatlıkla ifade etmem gerekirse engelli vatandaşlarımıza en çok hizmet AK Parti hükümeti zamanında verildi. Bunu her ortamda dile getiriyoruz. Bu hizmetler AK Parti zamanında geliştirildi. Bu hizmetler kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları üzerinden, 2022 engelli aylığı  her ay düzenli olarak veriliyor. Aynı vakıf üzerinden ekonomik durumu kötü olan engelli hastalarımızın ilaçlarının veya medikal malzemelerinin alınmasına, tekerlekli sandalye temin edilmesinde de yardımcı oluyorlar. Sosyal hizmet merkezlerimiz üzerinden Engelli hastasına bakan yakınına 1384 TL engelli bakım aylığı veriliyor. Bu hizmetler Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri ile olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Onun sayesinden engelli hastalarımız her ortam da saygı görüyor. Bu hizmetlerin olması güçlü iktidar ile oluyor. Bu yüzden vatandaşlarımıza daha iyi hizmetler sunmak için güçlü kadrolarla yürümemiz gerekiyor. AK Partinin güçlü olması demek Türkiye’nin güçlü olması demektir." 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum