Reklam

samsun haber - 19 Mayıs'ta HES kodu olmayan pazarcılara satış izni yok

SAMSUN HABER - 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında devam eden önlemlerimize yeni önlemler ekledik. HES kodu olmayan pazarcı esnafın pazarda satış yapmasına müsaade edilmeyecektir" dedi

samsun haber - 19 Mayıs'ta HES kodu olmayan pazarcılara satış izni yok
30 Kasım 2020 - 11:02

SAMSUN HABER - 19 Mayıs Belediyesi son günlerde artış gösteren koronavirüs salgınına karşı yeni önlemler aldı.  
HES KODU ZORUNLULUĞU
Konuyla ilgili açıklama yapan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında devam eden önlemlerimize yeni önlemler ekledik. Pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza HES kodu alma zorunluluğu getirilmiştir. HES kodu olmayan pazarcı esnafın pazarda satış yapmasına müsaade edilmeyecektir. Pazar yerine kontrolsüz girişlere müsade edilmeyecek ve girişlerde HES kodu kontrolü yapılacaktır. HES kodu olmadan pazar yerine giriş olmayacaktır. Vatandaşlarımızın kısıtlamanın olmadığı günlerde de zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya gayret göstermelerini, alınan tüm tedbirlere uymalarını rica ediyorum” diye konuştu. 
ÜCRETSİZ DEZENFEKTE HİZMETİ 
26 Şubat tarihinden itibaren ilçedeki apartmanların ortak kullanım alanlarını ücretsiz dezenfekte eden, 19 Mayıs Belediyesi günlük olarak hastane, eczane, taksiler, minibüsler, bankamatikler gibi halkın yoğun olarak kullandığı tüm ortak alanları dezenfekte ediyor ve bu alanlara dezenfektan üniteleri yerleştiriyor. Her gün denetlemelerini aralıksız olarak sürdürürken, 20 Eylül tarihinden itibaren belediye girişinde HES kodu uygulaması da yapıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum