Reklam

Samsun depremzedeler için düğmeye bastı

Elazığ’ın Sivrice İlçesi'nde meydana gelen ve Samsun dahil Türkiye’nin bir çok ilinde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçen Samsun Valiliği tüm personeli kuruma çağırarak toplanma zincirini faaliyete geçirdi

Samsun depremzedeler için düğmeye bastı
25 Ocak 2020 - 16:37

SAMSUN HABER - Elazığ Sivrice İlçesi'nde meydana gelen deprem sonrası Samsun Valisi Osman Kaymak’ın talimatıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi harekete geçerek depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını başlattı. Valilikten yapılan açıklamada, Samsun'da da hissedilen depremin ilimizde herhangi bir hasara yol açmadığı ve Elazığ'ın deprem yaralarını sarmak için harekete geçildiği belirtildi. 

EKİPLER HAREKET ETTİ

Samsun Valiliği taraından yapılan açıklamada, "AFAD İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonrasında Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde meydana gelen deprem sonrasında Samsun'da herhangi bir hasarın tespit edilmedi. Depremin yaşanmasının ardından AFAD İl Müdürlüğümüzce tüm çalışmalar yapılmış olup, 2 araç 9 personelden oluşan Acil Müdahale Ekiplerimiz Saat:22:30 itibari ile deprem bölgesine hareket etmiştir. 2 UMKE aracı, 2 Ambulans, 1 Mobil komuta aracı ve 17 personelden oluşan İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri deprem bölgesine sevk edilmiştir. Deprem bölgesine giden Arama Kurtarma ekiplerimiz saat 07:00 sularında Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ulaşmış olup burada arama kurtarma çalışmalarına katılmışlardır. Ayrıca deprem bölgesindeki afetzedelerin kullanımına sunulmak üzere 2 tır ile toplam 518 adet yatak Samsun Lojistik deposundan Malatya’ya gönderildi" ifadelerini kullanıldı.

GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada "Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" denildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum