Reklam

Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi faaliyete başladı

SAMSUN HABER - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Deneyap Türkiye’ projesi kapsamında kurulan Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi faaliyete başladı

 Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi faaliyete başladı
06 Kasım 2020 - 13:58

SAMSUN HABER - Samsun Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı İlkadım Gençlik Merkezimizde kurulan Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde 5 ve 6. sınıflarda okuyan 104 öğrenci ile 9 ve 10. sınıflarda okuyan 61 öğrenci cumartesi ve pazar günleri 8 ayrı atölyede Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 10 başlıkta 36 ay süreli ücretsiz eğitim almaya başladı.

Deneyap Türkiye projesinin, bilim ve teknoloji alanında ülkemizin geleceğini şekillendirecek bir proje olduğunu belirten Vali Zülkif Dağlı, bilimden sanata, spordan kişisel gelişime, dil eğitimlerinden teknolojiye kadar geniş bir yelpazede eğitim veren Gençlik Merkezlerimizde geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz için tüm imkanların seferber edilmiş durumda olduğunu söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum