Reklam

Samsun'da virüse karşı yeni filyasyon ekipleri kurulacak

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun'da artan Korona virüs vakaları nedeniyle filyasyon ekiplerinin sayılarının arttırılacağını ve Sağlık Müdürlüğü'ne araç desteği verileceğini kaydetti

Samsun'da virüse karşı yeni filyasyon ekipleri kurulacak
20 Kasım 2020 - 15:36

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Zülkif Dağlı, İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’tan Samsun’daki sağlık yatırımları, pandemi sürecinde ilimizdeki son durum ve bu anlamda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.  
ARAÇ DESTEĞİ SAĞLANACAK
Samsun'da virüsle mücadelede alınan yeni kararları aktaran Vali Dağlı, "Toplantıda virüsün hızlı yayılımını dikkate alarak, öncelikle sahada virüsün izini süren filyasyon ekiplerinin sayısının daha da artırılması için bir çalışma yapılması kararı aldık. Virüsün yayılımını ne kadar azaltır ve önünü kesersek hastanelerimizde yaşayacağımız olası yoğunluğun önünü kesmemiz de o kadar mümkün olur. Bu anlamda filyasyon çalışmaları bizim için büyük önem taşıyor. Şu an 202 filyasyon ekimiz sahada görev yürütüyor. Bu ekiplere kamu kurumlarımızdan çalışanlarımızı da ekleyerek filyasyon ekiplerimizi artıracağız. Bu kapsamda Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 50 şoför arkadaşımızı da Sağlık İl Müdürlüğü ekiplerimize dâhil ediyoruz.  Ayrıca şimdiye kadar 47 araçla desteklediğimiz Sağlık İl Müdürlüğü ekiplerimize araç desteğinin artırılması kararını da aldık. Hem kiralama yöntemi hem de kamu kurumlarımızdaki araç envanterleri yeniden değerlendirerek Sağlık İl Müdürlüğü ekiplerimize ilk etapta en az 20 araçlık bir destek daha vermeyi ve bu desteği zaman içinde artırmayı planlıyoruz" diye konuştu.
HİÇBİR KAYNAK SINIRSIZ DEĞİLDİR
Samsun'daki hastanelerde malzeme eksikliği olmadığını kaydeden Dağlı, "Hastanelerimizde tıbbi cihaz ya da malzeme anlamında bir eksikliğimiz gözükmüyor. Ancak artan hasta yoğunluğu nedeniyle özellikle yoğun bakım yataklarına duyulacak ihtiyaç doğrultusunda başlatılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürümüzden bilgi aldık. İnşallah vaka sayımızı halkımızın da desteğiyle durdurabilirsek, bu anlamda da inşallah bir sıkıntı yaşamayacağız. Ancak tabii ki her şey kurallara ve önlemlere uyumumuza bağlı. Hiçbir kaynak sınırsız değil. Her kurumun her vatandaşın elinden ne geliyorsa sonuna kadar yapması gereken bir süreç. Hep beraber mücadele etmezsek başarı elde şansımız da maalesef yok. Devletimiz aşının en erken tarihte gelmesi için gerekli tüm çalışma ve görüşmeleri başından beri büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor. Ancak aşı gelecek diye rehavete kapılıp önlemlere karşı kayıtsız davranmamamız gerekiyor.  Yaptıkları özverili çalışmadan dolayı tüm sağlık çalışanlarımıza bir defa daha Tüm Samsunlular adına teşekkür ediyor, bu mücadelede onların yanında olmamız için yapmamız gereken en önemli şeyin, önlem ve kurallara koşulsuz uyum olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum” şeklinde konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum