Reklam

Samsun'da uyuşturucuyla mücadele devam ediyor

SAMSUN HABER - Samsun'da uyuşturucu operasyonlarında 2021 yılının ilk 6 ayında 234’ü kullanıcı, 428’i satıcı olmak üzere 2.772 kişi yakalandı. Esrar, bonzai ve ecstasy başta olmak üzere çeşitli ağırlık ve adetlerde çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi

Samsun'da uyuşturucuyla mücadele devam ediyor
06 Temmuz 2021 - 15:40
SAMSUN HABER - Samsun’da uyuşturucuyla mücadele konusunda çalışmalar devam ediyor. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından metruk binaların tespiti, yıkımının ya da restorasyonun yapılması konusunda çalışma yapıldı. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında eğitim kurumları ve çevrelerindeki risklerin tespit edilerek gerekli önlemlerin alınması kapsamında tüm eğitim bölgeleri için, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve İl/İlçe Emniyet Müdürlükleri iş birliğiyle eğitim kurumları ve çevrelerinin denetlenmesi sağlandı. İl Sağlık Müdürlüğünce, Okullarda Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı yapıldı. AMATEM’in yatak kapasitesi arttırılmış, AMATEM, ÇEMATEM ve Alo 191 Hattı ile ilgili binlerce tanıtıcı broşür dağıtımı sağlandı.
SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUKLARA EĞİTİM
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 698 kişinin daha Genç Gönüllüler Platformuna üye olması sağlandı. Bağımlılık, psikolojik problemler, sosyal yaşam, çocuk ve kadın istismarı, intihar gibi konularda eğitim ve tedavi desteğinin sağlanması kapsamında düzenlenen eğitimlerde 1.500 kişiye ulaşıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, riskli gruplara yönelik sokakta çalıştırılan/dilendirilen çocuklara ve ailelerine uyuşturucu ile mücadele kapsamında rehberlik hizmetlerinin verilmesi kapsamında yürütülen mobil ekip çalışmaları neticesinde sokakta çalıştığı/dilendiği tespit edilen 40 çocuktan 9’u için sosyal ekonomik destek, 1’i için bakım tedbiri, diğer 22’si için eğitim tedbiri, 4’ü için danışmanlık tedbiri ve 1 çocuk için sağlık tedbiri uygulandı. Ayrıca bu çocukların aile incelemeleri de yapılarak rehberlik ve danışmanlık hizmetleri yapıldı. 
İLK 6 AYDA 2 BİN 772 KİŞİ YAKALANDI
Samsun'da uyuşturucu operasyonlarında 2021 yılının ilk 6 ayında 234’ü kullanıcı, 428’i satıcı olmak üzere 2.772 kişi yakalandı. Esrar, bonzai ve ecstasy başta olmak üzere çeşitli ağırlık ve adetlerde çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum