Reklam
Reklam

Samsun'da robotik kodlama atölye sayısı 250'ye çıkartılacak

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Zülkif Dağlı, öğrenciler için 55 adet bulunan robotik kodlama atölyesi sayısını da 250’ye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Samsun'da robotik kodlama atölye sayısı 250'ye çıkartılacak
24 Ocak 2022 - 16:51
SAMSUN HABER - Robotik Kodlama Eğitimi Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Teknolojinin nimetlerinden daha çok faydalanabilmek, geleceğe yönelik nitelikli bireyler yetiştirmek ve yeni stratejiler geliştirmek amacıyla Ronotik ve Kodlama konusunda yürütülen çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, Samsun genelinde bugüne kadar gerçekleştirilen 150 Robotik Kodlama Eğitimine 3.815 öğretmenin katıldığını ifade eden Vali Dağlı, çocuklara 55 Robotik Kodlama Atölyesinde eğitim verilmeye devam edildiğini belirterek, atölye sayısını 250'ye çıkarmayı hedeflediklerini ve bu hedef doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü ifade etti.


Robotik ve kodlama eğitiminin geleceğe yapılan büyük bir yatırım olduğuna dikkat çeken Dağlı, çocuklara kod okuryazarlığı becerisi kazandıracak eğitimleri desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi. Vali Dağlı ayrıca bu yıl Samsun merkezli yapılacak olan TEKNOFEST 2022'nin de bu atölyelerde yetişen çocuklar için çok iyi bir fırsat olduğunu ve hepsinden başarı elde edecek projeler beklediklerini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum