Reklam

Samsun'da hayvan katliamı

Samsun'un Havza İlçesi'nde 3 çoban köpeği zehirlenerek öldürüldü. Köpeklerin sahibi Fikret Esen, bu vahşeti yapanların en ağır cezayı almalarını istedi

 Samsun'da hayvan katliamı
17 Eylül 2019 - 09:38

SAMSUN HABER - Havza'nın Yaylaçatı Mahallesi, Musludağ Köyünde yaşayan Fikret Esen isimli vatandaş, 3 çocan köpeğinin zehirli et verilerek vahşice katledildiğini iddia etti. 

ÇIRPINARAK CAN VERDİLER
Koyunlarını otlatmaya götüren Esen, havanın kararmasına yakın koyunlarını mera dönüşü Yaylaçatı Köyü'ne bağlı Musludağ Mahallesi'nden ahıra götürmek üzere almaya gitti. Bu sırada koyunlara bekçilik yapan Akça, Arap ve Garip isimli 2'si kangal çoban köpeği, 1 tanesi de kupaay cinsi av köpeğinin yerde çırpınmaya başladığını gören Fikret Esen, korkunç manzarayla karşılaştı. Köpeklerinin yanına giden Esen, gözü gibi baktığı 3 köpeğinin gözlerinin önünde çırpına çırpına can verdiğini gördü. Esen, köpeklerinin bazı kişi ya da kişilerce zehirli et verilerek öldürüldüğünü iddia etti. 

EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI
Kimseye zararı olmayan 3 köpeğinin vahşice katledildiğini söyleyen Fikret Esen, bunu yapanların en kısa sürede yakalanarak, adalete teslim edilip, en ağır cezayı almalarını istedi.
Kaynak: Samsun Gazetesi


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum