Reklam

Samsun'da fahiş fiyat denetimleri sürüyor

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Zülküf Dağlı, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirterek, market, pazar yerleri, sebze ve meyve halleri ile gıda toptancılarında sürdürülen denetimlerde temel gıda ve tüketim ürünlerinde arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarının tespit edilmesi halinde üretici, tedarikçi ve perakende işletmelerin idari para cezaları ile karşı karşıya kaldığını söyledi

Reklam
 Samsun'da fahiş fiyat denetimleri sürüyor
14 Ocak 2022 - 16:57
SAMSUN HABER - Son dönemde başta temel gıda ve tüketim malzemeleri olmak üzere piyasada görülen fahiş ve haksız fiyat artışları ile fiyat etiketi, fiyatları manipüle etme, haksız ticari reklam ve ticari uygulamalar, stokçuluk ve dara düşümü konularının görüşüldüğü Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı H. Eyüb Güler, yerel ve ulusal market zincirleri ile sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 
Son dönemde başta temel gıda ve tüketim malzemeleri olmak üzere piyasada görülen fahiş ve haksız fiyat artışları ile fiyat etiketi, fiyatları manipüle etme, haksız ticari reklam ve ticari uygulamalar, stokçuluk ve dara düşümü konularının görüşüldüğü Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Sayın Doç. Dr. @zulkifdagli’nın başkanlığında, Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu, TSO Başkanı S. Zeki Murzioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı H. Eyyüp Güler, yerel ve ulusal market zincirleri ile sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.Döviz kuruna bağlı girdi maliyetlerindeki artışı gerekçe göstererek fiyatları artıran üretici, tedarikçi ve perakende işletmelerin, döviz kurundaki düşüşe paralel olarak satış fiyatlarını düşürmeleri konusunda da aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiğini dile getiren Vali Dağlı, Ticaret İl Müdürlüğünce resen ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirterek, market, pazar yerleri, sebze ve meyve halleri ile gıda toptancılarında sürdürülen denetimlerde temel gıda ve tüketim ürünlerinde arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarının tespit edilmesi halinde üretici, tedarikçi ve perakende işletmelerin idari para cezaları ile karşı karşıya kaldığı ve bu konudaki denetimlerin tavizsiz sürdürüleceği uyarısında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum