Reklam

Samsun'da eğitime kar engeli

Ülkeyi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Samsun il genelinde bir çok okulda eğitim öğretime bir gün ara verildi

Reklam
Samsun'da eğitime kar engeli
11 Mart 2022 - 08:05
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu sabah yapilan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle  eğitime ara verilen okullar açıklandı.

İşte yapılan açıklama
 

İlçe Adı

 
Alaçam Alaçam ilçemizde kar ve buzlanma nedeni ile 11 Mart 2022 Cuma günü Ş.Uzman Onbaşı Şükrü Elibol İlkokulu ve Kızlan Ortaokulu tatil edilmiştir.
Diğer okullarımızdan; taşıma kapsamında okula devam eden ilkokul,ortaokul,lise ve özel egitim sınıfı öğrencileri okula gelmeyecektir.
Taşıma kapsamında olmayan öğrenciler okula devam edecektir.

Asarcık  

Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 11.03.2022Cuma günü eğitim öğretime ara verilmiştir.

Atakum  

Atakum ilçemizde  yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilçemizde  11.03.2002 Cuma günü yüzyüze eğitime ara verilerek  uzaktan eğitim yapılmasina karar verilmiştir.

Ayvacık

 Ayvacık ilçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle   11.03.2022 cuma günü tüm eğitim kurumları tatil edilmiştir.
 
Bafra

 İlçemiz Neyzen Tevfik İlkokulu, Kolay Ortaokulu ve Kolay Anadolu Lisesi kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle 11/03/2022 Cuma günü bir gün süreyle tatil edilmiş olup bu okullarımızda uzaktan eğitim yapılmasına taşıma merkezli diğer okullarımıza ulaşım sağlayamayan öğrencilerimizin idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.

Canik  

Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 11.03.2022Cuma günü eğitim öğretime ara verilmiştir.

Çarşamba  

Çarşamba ilçemizde yoğun kar yağısı sebebyle 11/03/2022 tarihinde tüm okullarımızda uzaktan eğitim kararı verilmiştir.

Havza  

Havza ilçemize devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma ihtimali nedeniyle 11.03.2022 Cuma günü ilçe merkezi dışında kalan taşıma merkezi (köyler) okullarımızda, Yeşilalan İlkokulu, Muzaffer Tahmaz İş Eğitim ve Uygulama okulu ve Resmi Özel Eğitim sınıflarında bir gün süre ile yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim kararı alınmıştır. Ayrıca merkez ilçedeki okullara taşımalı sistemle gelen öğrenciler izinli sayılacaklardır.

İlkadım

 İlçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle   11.03.2022 cuma günü (bugün) tüm eğitim kurumlarımızda yüzyüze eğitime bir gün ara verilmiştir.
 
Kavak  

Kavak ilçemizdeki olumsuz hava koşulları ve Meteorolojiden alınan bilgiler birlikte değerlendirildiğinde, yoğun kar yağışı ve buzlanma beklendiğinden 11.03.2022 Cuma günü ilçe merkezi dışında kalan Taşıma Merkezi (köyler) okullarımızda, yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim kararı alınmıştır. Ayrıca merkez ilçedeki okullara taşımalı sistemle gelen öğrencilerde izinli sayılacaklardır.

Ladik  

Ladik ilçemizde oluşan olumsuz hava koşulları nedeniyle önleyici tedbir olarak 11.03.2022 Cuma günü eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir.

Ondokuzmayıs

 İlçemizin yüksek kesimlerde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Kösedik İlk/Ortaokulu ve Kuşkayası İlk/Ortaokulu ve Karagöl Şehit Arif Çetin İlk/Ortaokulunda 11 Mart 2022 cuma günü 1(bir) gün sureyle eğitim öğretime ara verilmesi, ayrıca Kösedik, Aydınpınar,  Ormancık, Yeşilyurt, Cerekli, Fındıklı, Kertme, Elmaçukuru Çalmasak, Düzköy,Karagöl,Çiftlik, Kuşkayası Mahallelerimizden gelen taşımalı öğrencilerin 11 mart 2022 tarihinde 1(bir) gün sureyle izinli sayılmaları ve uzaktan egitime devam etmelerl, yukarıda sayılanların dışında kalan okullarımızda eğitim öğretime devam edilmesi

Salıpazarı

 Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 11.03.2022Cuma günü eğitim öğretime ara verilmiştir.

Tekkeköy

 Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 11.03.2022Cuma günü eğitim öğretime ara verilmiştir.

Terme  

Terme ilçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle Ambartepe ilk /ortaokulu,Oğuzlu ilkokulu, Şeyhli Ortaokulunda 11 Mart 2022 cuma günü bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmiştir.Bu bölgelerden liselere taşınan öğrencilerde izinli sayılmıştır.

Vezirköprü     

İlçemiz genelinde 11.03.2022 Cuma günü tüm Örgün, yaygın eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretime 1 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmiştir.
 
Yakakent         

Yakakent ilçemizde Karaaba İlk/Ortaokulumuz yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 11/03/2022 Cuma günü bir gün süreyle tatil edilmiş olup, taşıma merkezli diğer okullarımıza yolların kapalı olmasından dolayı ulaşım sağlayamayan öğrencilerimiz izinli sayılacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum