Reklam

Samsun'da bin 432 kolluk kuvveti nöbet tuttu

Yaya güvenliğinin sağlanması amacıyla Türkiye'de eş zamanlı uygulanan 'Yaya Geçidi Nöbeti' etkinliğinde Samsun'da bin 432 kolluk kuvveti nöbet tuttu

 Samsun'da bin 432 kolluk kuvveti nöbet tuttu
02 Ekim 2019 - 15:07 - Güncelleme: 02 Ekim 2019 - 15:32

SAMSUN HABER - İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ projesi kapsamında, yaya güvenliğinin sağlanması amacıyla Türkiye'de eş zamanlı uygulanan 'Yaya Geçidi Nöbeti' etkinliğinde Samsun'da da gerçekleşti.  İlkadım İstiklal Caddesi DSİ önünde gerçekleşen uygulamaya Vali Vekili Hasan Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İbrahim Güven, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

SÜRÜCÜLER DİKKAT
Samsun'da farkındalığı arttırmak için çalıştıklarını kaydeden Vali Vekili Hasan Öztürk, “2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edildi. 6 Şubat 2019 tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda Sayın Valimizin katılımıyla bu etkinliğin başlangıcını yapmıştık. Bugün yine yaya öncelikli trafik farkındalığını artırmak için buradayız. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da 221 noktada bin 432 kolluk personeliyle yaya geçidi nöbetini başlatmış bulunmaktayız. Saat 13.00-15.00 arasında kolluk kuvvetlerimiz, vatandaşlarımız, öğrencilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarıyla ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla çıktığımız yaya trafiğinin denetimini gerçekleştirdik. Bu konunun takipçisini olduğumuzu vatandaşlara bir defa daha gösteriyoruz. Yaya geçitlerinde birinci araç duruyor, ikinci araç durmuyor veya yayayı görmüyor ve müessif hadiseler olabiliyor. Bunun için hem yayalarımız hem sürücülerimizin bu konuda hassasiyetle üzerinde durmalarını istiyoruz. İlimizde yaya öncelikli, yaya geçitlerimiz belirlendi. Belediyemiz tarafından işaretlendi. Hem yayalarımız hem sürücülerimizi burada uyarmak istiyoruz. Öncelik hayatın arkadaşlar. Öncelik yayanın ama önündeki sloganımız hayatın. Hayat bizim için önemlidir. Sürücülerinde, yayalarımızın da hayatı önemlidir. İnşallah bu farkındalık yayılarak devam eder. Jandarma, emniyet ile bu konunun takipçisiyiz. Fahri müfettişlerimiz de bize yardım edecekler” diye konuştu.

221 NOKTA BİN 432 NÖBETÇİ
İl merkezinde 148 yaya geçidinde 922 personel, ilçe polis sorumluluk bölgelerinde 41 yaya geçidinde 258 personel, ilçe jandarma sorumluluk bölgesinde 32 yaya geçidinde 252 personel olmak üzere Samsun’da 221 noktada bin 432 kolluk kuvveti ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ tuttu. Konuşmanın ardından protokol üyeleri ve çocuklar, ellerindeki dövizlerle yaya geçidinden karşıdan karşıya geçerek sürücüleri uyardı. Ardından Vali Vekili Hasan Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal araçları tek tek gezerek, yayalara artık trafikte öncelik verilmesi için hazırlanan broşürleri dağıttı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum