Reklam

Samsun AK Parti'de 7 ilçe başkanı istifa etti

AK Parti Samsun teşkilatlarında 7 ilçe başkanı istifa etti.

Samsun AK Parti'de 7 ilçe başkanı istifa etti
06 Şubat 2018 - 21:33 - Güncelleme: 06 Şubat 2018 - 22:30

AK Parti Samsun ilçe teşkilatları için yapılan istişare toplantısında 7 ilçe başkanı istifa ederken, 2 ilçe başkanına süre tanındı. 

AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan ve İl Koordinatörü Cumhur Önal'ın başkanlığında il başkanlığında yapılan istişare toplantısında, 7 ilçe başkanı istifasını verdi. 

Hakan Karaduman'ın AK Parti Samsun İl Başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından Samsun'da kongresi yapılmayan 12 ilçe teşkilatıyla ilgili istişare toplantısı yapıldı. İlçe başkanlarıyla yapılan yüzyüze yapılan görüşmeler sonucunda, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş, Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ve Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan'dan istifaları istendi. 5 ilçe başkanı da istifasını verirken, Bafra ve Vezirköprü ile ilgili henüz kesinleşen bir karar alınmadığı bilgisine ulaşıldı.

CANİK VE TEKKEKÖY LE DEVAM 

Görüşmede Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör yola devam kararı alındı. Samsun'da şimdiye kadar Terme, Çarşamba, Salıpazarı, Havza ve Atakum ilçelerinin yeni yönetimleri yapılan kongrelerle belli olmuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bafra Deltası
    3 yıl önce
    Bafra ilçe başkanı neden istifa etmiyor?Muharrem abisi gibi inat mı ediyor.Bafrada ayrımcılık yapan hizipçilik yapan dedikodu ile iş yapan başkan tuncayı istemiyoruz.tuncay yurduseven istifa etmeli.hemde hemen