Reklam

Samsun'a yoğun kar uyarısı

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur, akşam saatlerinden itibaren ise yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor

Reklam
Samsun'a yoğun kar uyarısı
15 Ocak 2022 - 11:03
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre, Samsun'da bugün havanın parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur, akşam saatlerinden itibaren ise yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında 
2 ila 4 derecelik düşüşler beklenirken, rüzgarın batı ve güneybatından orta kuvvette, sabah saatlerinden itibaren ise batı ve kuzeybatıdan kuvvetli, kuzey kesimlerde yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DENİZ UYARISI
Batı Karadeniz'in doğusunda rüzgarın öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Cumartesi (15.01.2022) günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI
Yağışların Kastamonu ve Sinop çevrelerinde sabah saatlerinden itibaren kuvvetli, yer yer yoğun, Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli kar yağışları bekleniyor. Yağışların bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde başlayıp Cumartesi akşam ve gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı şekline döneceği tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışlarının 16.01.2022 Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli yer yer fırtına şeklinde esmesiyle birlikte tipi şeklinde kar yağışı, buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Samsun: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur, akşam saatlerinden itibaren ise yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışlı, 5 derece. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum