Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SAMKON Genel Başkanından siyasi partilere tehdit gibi uyarı

On binlerce üyesi bulunan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu'nun (SAMKON) gücünü ima ederek siyasi partilere tehditler savuran Genel Başkan Kaya Aşçı, aday adayı olan üyelerinin aday listelerinde değerlendirilmemesi durumunda tavır alacaklarını söyledi.

SAMKON Genel Başkanından siyasi partilere tehdit gibi uyarı
18 Mart 2023 - 13:29
Reklam
Reklam
Reklam
Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) bağımsızlığı ve özgürlüklerinden, her kürsüye çıktığında yakaladıkları konuşma fırsatlarında demagoji yapmaktan imtina etmeyen başkan ve yöneticiler yine şaşırtmıyor. Türkiye 14 Mayıs seçimlerine hazırlanırken, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu'ndan (SAMKON) siyasi hamle geldi.

TEHDİTLER SAVURDU

SAMKON Genel Başkanı Kaya Aşçı, seçim öncesi siyasi partilere tehditler savurdu. Kaya Aşçı, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada; konfederasyonlarına bağlı federasyon ve isimlere de yer verilmemesi durumunda siyasi partilere tavır alacaklarını söyledi.

"BİZİ HİÇE SAYARLARSA TAVIR KOYARIZ"

Kaya Aşçı şu açıklamayı yaptı: "SAMKON ailesi olarak 20 federasyon ve 350 derneğimiz var. Bu seçimde listelerine federasyon ve derneklerimizden milletvekili aday adayı olanları koyanları destekleyeceğiz. Bizi görmezden gelmelerini istemiyoruz. Ankara, İstanbul, İzmir ve Samsun'da SAMKON'a bağlı federasyon ve derneklerimizden aday adayı olan isimlerin aday listelerine konulmasını istiyoruz. Bizi hiçe sayarlarsa tavır koyarız."
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum