SAMÇEP: Kavaklılara yaşam hakkı tanımıyor - samsun haber

SAMSUN HABER - SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsun'un Kavak  İlçesi'nde yer alan taş ocakları ve çimento fabrikası nedeniyle vatandaşların zor durumda olduğunu belirterek, "Kavak halkına yaşam hakkı tanımıyor" dedi

 SAMÇEP: Kavaklılara yaşam hakkı tanımıyor - samsun haber
10 Haziran 2021 - 13:26
SAMSUN HABER - SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsun'un Kavak  İlçesi'nde taş ocaklarındaki çalışma sırasında patlatılan dinamiklerle ilgili hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını ve çimento fabrikası nedeniyle de vatandaşların zor durumda kaldığını iddia ederek, yetkilileri göreve çağırdı. 

HARFİYAT KAMYONLARI TOZU DUMANA KATIYOR
Özdağ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  "Yüz ölçümünün yaklaşık yüzde 3’nün taş ocakları ve yüzde 15’inin maden arama sahası ile kaplı olduğu Kavak ilçemizde taş ocağı ve maden arama sahalarında incelemelerde bulunduk.  Çirişli, Emirli, Ilıca, Karapınar yönünde neredeyse 2 dakikada bir kamyon geçişi olduğuna ve her yerin toz toprak içerisinde kaldığına, nefes almanın bile zor olduğuna bizler de şahit olduk. Bekdemir Mahallesi Dağardı Mevki’nde Samsun Büyüksehir Belediyesi’nin halkın itirazlarına rağmen usulsüzlükler içerisinde kurduğu ve hızla faaliyete açtığı taş ocağının mağdurları, seslerinin büyükşehir belediyesinde hala yankı bulmamasından, Kavak Belediye Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sorunları ile ilgilenmemesinden şikayetçiler. Köylerine ulaşım sağladıkları yolun şantiye yolu olarak kullanıldığını, yol yapım çalışmaları esnasında arazilerin izinsiz ihlal edildiğini, ekili-dikili alanlara ve meyve ağaçlarına zarar verildiğini söylüyorlar. Taş ocağı faaliyetinin bir an önce durdurulmasını isteyen Bekdemir sakinleri, buradaki çalışmalar esnasında dinamit patlatıldığını ve bu patlamaların hiçbir güvenlik önlemi alınmadan vatandaşın canını tehlikeye atarak gerçekleştirildiğini belirtiyorlar. Samsun Valiliği’ni, Samsun Büyüksehir Belediye Başkanı ve Meclis üyelerini, Kavak Belediye Başkanı ve Meclis üyelerini Kavak’ın eşsiz doğasına ve halkına sahip çıkmaya çağırıyoruz" diye konuştu. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum