Salıpazarı'nda ücretsiz yaz spor okulları başlıyor

SAMSUN HABER - Samsun’un Salıpazarı İlçesinde ücretsiz “Yaz Spor Okulları” kayıtları başladı. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,  öncelikli olarak futbol, basketbol, boks ve atletizm branşlarının açılacağını söyledi

 Salıpazarı'nda ücretsiz yaz spor okulları başlıyor
06 Haziran 2021 - 11:19
SAMSUN HABER - Salıpazarı'nda ‘Bu yaz mutlaka spora başlamalısın’ sloganı ile Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, Salıpazarı Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda açılacak olan “Yaz Spor Okulları” başvuru ve kayıt işlemleri başladı. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,  pazartesi gününden itibaren öncelikli olarak futbol, basketbol, boks ve atletizm branşları için ücretsiz olarak spor okullarının  açılacağını söyledi. “Pandemi şartları ve talebe göre de spor branş sayısı artabilir” dedi.
ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SPOR
Spor okullarının çocukların erken yaşta sporla tanışmalarını sağlayacağını kaydeden Akgül,  “Fiziksel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olmayı, sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Spor okulları, çocuklarımızın sosyalleşmesini, iletişim becerilerini geliştirmesini ve kendine güven duygusu kazanmasını açısından önemlidir” dedi.
GENÇLERİMİZ İÇİN KURSLAR DEVAM EDECEK
Başkan Akgül açıklamalarına şöyle devam etti: "Ayrıca Fiziki Yeterlilik Sınavı ile öğrenci alan Milli Savunma Üniversitesi Sınavları, Beden Eğitimi Öğretmenliği Sınavı, Spor Lisesi Sınavı, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Sınavları, Polis Meslek Yüksekokulu Sınavları için de başvuran adaylara ücretsiz olarak hizmet verilmeye devam edilecek. Tüm gençlerimizi ve sporcularımızı bu güzel imkânları değerlendirmek üzere spor tesislerimize bekliyoruz."
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum