Reklam

SAGES VE ELVİNDER'DEN DOSTLUK MAÇI

Samsun Altı Nokta Körler Derneği tarafından kurulan Samsun Altı Nokta Görme Engelliler Spor Kulubü (SAGES) ile ELVİN Derneği Atatürk Spor Salonu'nda dostluk maçı gerçekleştirdi.

SAGES VE ELVİNDER'DEN DOSTLUK MAÇI
03 Temmuz 2019 - 11:44

İki ayrı Sivil Toplum Kuruluşu olan Samsun Altı Nokta Körler Derneği ve ELVİN Derneği, birlik ve beraberlik mesajı vermek adına Atatürk Spor Salonu'nda dernek üyelerinden oluşan takımlar ile dostluk maçı gerçekleştirdi. İki takımın kısa paslar ile ısınmasının ardından toplu fotoğraf çekilip hakemin düdüğü ile maça başlandı.

KIYASIYA MÜCADELE

İki STK'nın oluşturmuş olduğu takım birbirleriyle kıyasıya mücadele verdi. Verilen zorlu mücadelede karşılıklı olarak gerçekleştirilen faullerde iki takımında fair-play tutumu alkış topladı.

TRİBÜNDEN DESTEK

Gerçekleştirilen organizasyona katılım oldukça büyüktü. Tribünde maçı seyredenler arasında, ELVİN Derneği Başkanı Yeşim Gürsoy, Samsun Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Aynur Yiğit, YAB-PA kız futsal takımı ve iki STK'nın yer aldı. Kıyasıya verilen mücadeleye tezahüratlarla eşlik edildi.

20'şer dakika devreyle oynanan maçta ilk devreyi 4-1 ELVİN Derneği önde tamamlarken ikinci devrede SAGES'in ataklarıyla bulduğu goller sayesinde 6-7 SAGES maçı kazandı. Maçın ardından YAB-PA kız futsal takımıyla ELVİN Derneği arasında kısa bir maç daha oynandı.

BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ SERGİLENDİ

İki Sivil Toplum Kuruluşunun gerçekleştirmiş olduğu etkinlikte Samsun Altı Nokta Körler Derneği tarafından kurulan Samsun Altı Nokta Görme Engelliler Spor Kulubü'nün azmin engel tanımayacağına ve iki STK'nın daima birlik ve beraberlik içerisinde olacağı mesajı verildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum