Reklam

OMÜ hasta kadını yaşama bağladı

OMÜ Tıp Fakültesi'nde Prof Dr. İdris Koçakdaha önce riskli görüldüğü için hiç bir hastanenin kabul etmediği 156 kilo olan hastayı ameliyat ederek yeniden hayata bağladı

OMÜ hasta kadını yaşama bağladı
22 Ocak 2020 - 17:11

SAMSUN HABER - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yapılan bir ameliyat,  riskli gördükleri için hiç bir hastanenin kabul etmediği kadın hastayı yeniden hayata bağladı.  Ordu'nun Fatsa ilçesinde ikamet eden 156 kg ağırlığında 1 metre 55 cm boyunda 59 yaşındaki Pembe Sarıhan'ın yaşadığı 'tedavi arayışı' nihayet mutlu  sonla bitti. Hipertansiyon ve obezite gibi sağlık sorunları bulunan Pembe Sarıhan'ı hiçbir hastane kabul etmedi. Bir çok hastane gezdikten sonra, ameliyat olamamanın verdiği psikoloji ile son olarak OMÜ TIP Fakültesi  Kadın Hastalıkları Bölümüne başuran Pembe Sarıhan'ın tedavisi ve riskli  görülen ameliyatı için  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. İdris Koçak kabul etti.

AMELİYAT ÇOK BAŞARILI

Üreme sağlığı, tüp bebek, infertilite, perinatoloji ve endoskopik cerrahi konusunda uzman olan Prof.Dr.İdris Koçak'ın gerçekleştirdiği 3 saatlik süren kapalı yöntem ameliyatla sağlığına kavuştu. Başarılı operasyona OMÜ Öğretim Görevlisi Ayşe Zehra Özdemir, Dr. Fatma Mollahüseyinoğlu,  Teknisyen Fatih Aslantürk, Hemşire Lütfiye Kocaoğlu katıldı. Taburcu olma hazırlığında olan Pempe Sarıhan, Prof.Dr. Koçak'a ve değerli ekibine teşekkür etti. Prof. Dr. Koçak, hastanın kendilerine kanama ve rahim kalınlığı şikayeti ile başvurduğunu belirterek, "Rahim ağzı kanserine dönüşme olasılığı vardı. Ekibimizle durumu değerlendirdik ve ameliyatı  yapma  kararı  verdik. Çünkü hastanın ameliyat olmasa riski daha da büyüktü. Şuanda hastamızın değerleri çok iyi. Kendisine geçmiş olsun diyorum. Yapılan müdahale ile kanser tehlikesini de önlenmiş olduk" dedi.

YENİDEN YAŞAMA DÖNDÜM

Pembe Sarıhan ise kızı Nazlı Önsöz aracılığıyla Prof. Dr.  İdris Koçak'a başvurduklarını belirterek, "Çok şükür sağlığıma kavuştum. Ordu'nun Fatsa ilçesinde ikamet ediyorum. Kanama şikayeti ile kentte hastanelere başvurdum. Bizi kabul etmediler. Sonrasında Prof.Dr. İdris Koçak hocamıza başvurduk. Rahim kalınlığı teşhisini koyduktan sonra başarılı bir şekilde kapalı yöntemle ameliyatı gerçekleştirdi. Kendisine ve değerli ekibine çok teşekkür ediyorum "dedi. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum