Reklam

Oltan Köleoğlu Enerji'den yangın ile ilgili açıklama

SAMSUN HABER - Oltan Köleoğlu Enerji, Afyonkarahisar'da bulunan biyokütle tesislerinde dün akşam saatlerinde çıkan yangının 2 saat içinde kontrol altına alındığını ve herhangi bir can kaybının olmadığını açıkladı

Oltan Köleoğlu Enerji'den yangın ile ilgili açıklama
04 Mayıs 2021 - 15:22
SAMSUN HABER - Oltan Köleoğlu Enerji, Afyonkarahisar'un Çay ilçesinde bulunan Biyokütle Tesisimizde dün akşam saatlerinde çıkan yangın ile ilgili açıklama yaptı. 
CAN KAYBI OLMADI
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Afyonkarahisar ili Çay ilçesinde bulunan Biyokütle Tesisimizde dün akşam saatlerinde çıkan yangın,tarımsal atık olarak değerlendirdiğimiz ağaç köklerinin, odun ve tomrukların depolandığı alanda başlamıştır. Yangın, yanma ihtimali oldukça düşük olan, toprağı yoğun ve nem oranı yüksek ağaç köklerinin olduğu alanda ve 4 farklı noktada aynı anda çıkmıştır.” Jandarma ve olay yeri inceleme ekipleri yangının çıkış nedenini incelenmeye devam etmektedirler. Herhangi bir can kaybının olmadığı yangında olağanüstü yangın sistemlerine sahip olmamız yangını 2 saat içinde kontrol altına almamızı sağlamış olup tesise sıçrama olmamıştır. Yangının kontrol altına alınmasında “büyük bir fedakarlıkla çalışan, bizlere yıllardır ürünlerini veren yöre halkına, çiftçilerimize, devletimize, yerel yönetimlerimize, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza” sonsuz teşekkürler. Konuya ilişkin süreci önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtiriz" ifadeleri kullanıldı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum