Reklam

Öğrenciler öğrenirken eğlendi

Şehit Mete Yahşi Mehmetçik Ortaokulu, ‘Okuyorum, Eğleniyorum’ projesiyle öğrencilerin eğlenirken öğrenmesini ve dersleri daha kolay anlamalarını sağladı

Öğrenciler öğrenirken eğlendi
30 Mayıs 2019 - 13:24 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 14:48

SAMSUN HABER - Şehit Mete Yahşi Mehmetçik Ortaokulu,  yıl boyunca yürüttüğü  ‘Okuyorum, Eğleniyorum’ projesinin kapanış sergisini gerçekleştirdi. Projeyi çok önemsediklerini kaydeden Okul Müdürü Oktay Tekin,  öğrencilerin projeye yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.
ZEKA OYUNLARINI DERSLERE UYARLADIK
Proje hakkında bilgi veren Tekin, “Yıl boyunca yürüttüğümüz ‘Okuyorum, Eğleniyorum’ projemizle içerik olarak zeka oyunlarının derslere uyarlanması, ders içerikleriyle ilgili materyal üretilmesi, derslerin etkinliklerle daha kolay anlatılması ve anlaşılması, verilen kazanımların daha kalıcı olmasını sağlamayı amaç edindik. Bunun yanında dil bilincini geliştirmek, dilimizin güzelliklerine vurgu yapmak, Osmanlı Türkçesi’ni yeni nesillere tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bu alanda değişik materyaller ürettik. Proje yürütücüsü olan Ayşe Kalyoncu’ya,  projede görev alan diğer öğretmen arkadaşlarıma ve  öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum