Reklam

NASIL AŞI OLURUM?

SAMSUN HABER - Dün akşam  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile başlayan aşılama uygulaması bugün sağlık çalışanlarıyla devam ediyor. Peki korona virüs aşısı olmak için neler yapmak gerekiyor?

NASIL AŞI OLURUM?
14 Ocak 2021 - 14:34

SAMSUN HABER - Sağlık Bakanlığı'nın oluşturduğu Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu'nda, vatandaşların nasıl aşı olabilecekleri ile ilgili bilgilendirme paylaşıldı.
MHRS RANDEVU ALINACAK
Platformda, koronavirüs aşısı olmak için yapılması gerekenler 'Nasıl aşı olurum?' başlıklı bölümde hazırlanan video ile uygulamalı olarak anlatıldı. Buna göre; koronavirüs aşısı olmak için önce e-Nabız uygulamasına giriş yapılacak. Ana menüde bulunan 'Covid-19 aşı durumu' ana menüsüne tıklanacak, burada kişiler aşı öncelik durumlarını görebilecek. Dileyenler SMS yolu ile de aşı öncelik durumlarını sorgulayabilecek. Öncelikli grupta yer alınması durumunda sistem kişiyi, randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirecek. MHRS ile aile hekimi ve tüm hastanelerden randevu alınabilecek. İlgili seçimler yapıldıktan sonra ise kişi tarafından sistem üzerinden randevu onaylanacak. Randevu bilgileri SMS ile telefona iletilecek. Randevu tarihinde randevu alınan sağlık kuruluşuna gidilerek, sağlık personeli tarafından aşılanacak. Kişi dilerse aşı uygulayan sağlık personeline aşının 2'nci dozu için randevu oluşturabilecek. Yine oluşturulan randevu ile ilgili bilgiler SMS ile telefona gönderilecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum