Reklam

Milletvekili Köktaş: Kitap fuarları farkındalık yaratıyor

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş,  Toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için kitap fuarlarının çok önemli olduğunu söyledi

Milletvekili Köktaş: Kitap fuarları farkındalık yaratıyor
17 Şubat 2020 - 12:03

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Karadeniz 6. Kitap Fuarı'nı ziyaret etti. Milletvekili Köktaş, stantları gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 


KİTAPLAR HEP BİZİMLE
Türk milletinin tarih boyunca bilgiye, irfana önem vermiş olan bir millet olduğunu kaydeden  Milletvekili Köktaş, "Bildiğiniz gibi ilk emri ‘oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. Bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda bir milletin hafızasını oluşturan kütüphaneler, geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılardır. Değişimi, gelişimi, eğitimi, bilimi, sanatı kısaca uygarlık gelişimini kitaplardan okuyarak görmekteyiz.
Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Günümüzdeki bilişim çağında, radyo, televizyon, bilgisayar, internet gibi iletişim araçlarındaki değişim ve ilerlemeler her geçen gün artmasına rağmen kitaplar, insan yaşamından hiç eksik olmamış, önemini devamlı korumuştur.
Kitap okumak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesine ve şuurlu birey oluşumuna önemli katkılar sağlamaktadır. Geleceğimizin aydınlık yarınları olan çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı, en iyi dostun, arkadaşın ve yardımcının da kitaplar olduğunu benimsetelim" dedi. 
KİTAP FUARLARI ÇOK ÖNEMLİ
Milletvekili Köktaş açıklamalarını şöyle sürdürdü:  "Toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için ve okumanın yaşam boyu öğrenme üzerindeki vazgeçilmez etkisini göstermek adına kitap fuarlarının önemli yeri vardır."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum