Reklam

MHP Lideri Bahçeli  Kılıçdaroğlu'na sorularını tek tek sıraladı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 4 soru yöneltti. Bahçeli, "Sorularıma, ya evet ya hayır diyeceksin. Boş kağıt verirsen hepsine evet demiş sayılırsın" dedi

MHP Lideri Bahçeli  Kılıçdaroğlu'na sorularını tek tek sıraladı
12 Ekim 2021 - 13:15
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli'nin hedefinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da vardı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 4 soru yöneltti. Sorularını "Anayasa'dan Atatürk'ü çıkarmayı düşünüyor musunuz? Türk ismini tasfiye etmeyi düşünüyor musunuz? Türkiye yerine ülke, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yerine insanı kelimelerinin getirilmesini amaçlıyor musunuz? Terörist Demirtaş'ı hala savunuyor, ona elçiler gönderiyor musunuz?" diyerek sıralayan Bahçeli, "Ya evet ya hayır diyeceksin. Boş kağıt verirsen hepsine evet demiş sayılırsın" ifadelerini kullandı. 


SORULARINI TEK TEK SIRALADI
Kılıçdaroğlu'na kürsüden 4 soru yönelten MHP lideri, bu soruların cevaplarını en kısa zamanda beklediğini söyledi. Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Anayasa'dan Atatürk'ü çıkarmayı düşünüyor musunuz? Türk ismini tasfiye etmeyi düşünüyor musunuz? Türkiye yerine ülke, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yerine insanı kelimelerinin getirilmesini amaçlıyor musunuz? Terörist Demirtaş'ı hala savunuyor, ona elçiler gönderiyor musunuz? Soruların cevabı basittir, Kılıçdaroğlu ya evet diyeceksin ya hayır diyeceksin. Boş kağıt verirsen hepsine evet demiş kabul edileceksin. Sorularıma cevap ver."


MHP'YE ATILAN İFTİRALARIN TESADÜF OLMADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR
MHP'ye atılan iftiraların tesadüf olmadığını kaydeden Bahçeli, "Milliyetçilik ilk hamlede milli birlik ve bütünlüğün kazanılması davasıdır. Hayattan kopuk, insandan mahrum, gerçekten uzakta bir milliyetçilik havada uçuşan kırıntılar gibidir. MHP'ye atılan iftiraların, yaygınlaşan küresel tahammülsüzlüklerin tesadüf olmadığı görülmektedir. Milletsiz devlet, devletsiz millet projelerinin önündeki en büyük engel milli devletlerdir. Küresel aktörler açısından yükselen milliyetçiliğin kırılması, farklılıkların kaşınması, federal devletler oluşturulması melun bir hedef olarak her zaman güncelliğini korumuştur."

MUHALEFET PARTİLERİNE TEPKİ
MHP'nin Cumhur İttifakı çatısı altında görevini yerine getireceğini belirten Bahçeli, "CHP, İP, HDP, DEVA ve Gelecek Partisi taşeron siyasetin lekeli temsilcileridir. Zira her şey gün gibi ortadadır. Egemen güçler, kendi yayılmacı emelleri için milliyetçi perspektif ile hareket ederken, ellerini uzattıkları ülkeler için milliyetçiliği kötülemeye karalamaya çalışmaktadır. Küresel sömürünün önündeki en büyük engel milli devlettir. İnsan merkezli, hak ve adalete müzahir, küresel kaynakları hakkaniyet ile insanlığın hizmetine sunulması inanıyorum ki, Türk milletinin doğrulması ile başlayacaktır. Gelişmelerin seyrine baktığımızda, devlet ve milletimizin bekası için dünden daha önemli kutsal bir görevle karşı karşıyadır. Partimiz Cumhur İttifakı çatısı altında bu görevi yerine getirecektir. İnancımız ve kararlılığımız bu yöndedir."

BİR CHP'Lİ DE ÇIKIP 'NE YAPIYORSUN' DEMİYOR
Bahçeli açıklamalarını şöyle sürdürdü: "HDP'yi masa altında tutarak sözde bir uzlaşmaya vardıklarını açıklamışlardır. Uzlaşma dürüst bir zeminde olur. Bunların neresi dürüsttür, neresi temizdir? Uzlaşma için irade lazımdır. Bunların iradesi mi vardır? Terörist başı Duran Kalkan CHP'yi ikaz ederek diyor ki; HDP'ye muhtaçlar. Terörist başı Aziz Atatürk'ün kurduğu partiye aba altından sopa gösteriyor. Bir CHP yöneticisi sen ne diyorsun diyemiyor, buna cesaret edemiyorlar. Ağızlarını bıçak açmıyor, korkuyorlar. İradelerini terör örgütlerine bağlamış durumlar. Biz bunlara boşuna mı zillet diyoruz! HDP'ye söylediğimiz sözlerin cevabını Kandil'in CHP'si veriyor.
İP Başkanı bir aralar il, ilçe gezerek, İBB Başkanı'nı Fatih'e benzetmiş, CHP Genel Başkanı'na çalım atmıştı. HDP tembihli Kılıçdaroğlu da, İP Başkanı'nı boşa düşürmüştür. İP Başkanı yeni yönetim sisteminde yer almayan bir Başbakanlık makamına adaylığa mahkum edilmiş bir zavallıdır."
Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum