Reklam

Meteorolojiden Samsun'un batısı ve güneyine yağış uyarısı

SAMSUN HABER -Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'un batı ve güney kesimlerinin yağışlı geçmesi, akşam saatlerinde fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına bekleniyor. 

Reklam
Meteorolojiden Samsun'un batısı ve güneyine yağış uyarısı
21 Ocak 2022 - 09:27
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre, Samsun'da parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu, batı ve güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının bölge genelinde 3 ila 5 derece artması, rüzgarın bölge genelinde güney ve batılı yönlerden orta kuvvette, bölgenin kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra genelinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), akşam saatlerinden itibaren Samsun'un ve Ordu'nun iç kesimlerinde fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE YOĞUN KAR UYARISI

Yağışların Kastamonu'nun iç kesimlerinde gece saatlerinden itibaren yoğun kar, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde ise akşam saatlerinden itibaren önce kuvvetli yağmur, zamanla karla karışık yağmur, sabah saatlerinden itibaren ise yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, Su baskını, Çığ tehlikesi, Buzlanma ve don, Kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın güney ve batılı yönlerden bölge genelinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), akşam saatlerinden itibaren Samsun'un ve Ordu'nun iç kesimlerinde fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, Ağaç ve direklerin devrilmesi, Çatı uçması, Ağaç ve direklerin devrilmesi, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Samsun: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu. 12 derece. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum