Reklam

Meteorolojiden Samsun'a yağış uyarısı

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da aralıklı sağanak yağış bekleniyor

Reklam
Meteorolojiden Samsun'a yağış uyarısı
01 Aralık 2021 - 09:22
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre, Samsun'da bugün havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklarının bölgenin kıyı kesimlerinde 2 ila 4, kuzey kesimlerinde 6 ila 12 derece azalması beklenirken, rüzgarın kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

FIRTINA UYARISI
Kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ UYARISI 1
Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın Çarşamba öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

DENİZ UYARISI 2
Orta ve Doğu Karadeniz’de rüzgarın öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, 13 derece. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum