Reklam

Meteorolojiden Samsun'a sağanak yağış uyarısı - samsun haber

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Meteorolojiden Samsun'a sağanak yağış uyarısı - samsun haber
03 Eylül 2021 - 09:31
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre, Samsun'da parçalı, çok bulutlu, akşamın ilk saatlere kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının bölge genelinde 2 ila 5 derece azalması beklenirken, rüzgarın 
kuzey ve kuzeybatıdan orta kuvvette, kıyı kesimlerinde öğle saatlerine kadar yer yer kuvvetli (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren bölge genelinde güney ve doğulu yönlerden hafif olarak esmesi bekleniyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 Yağışların; Kastamonu'nun doğu kıyıları ile Sinop'un batı kıyılarında sabah saatlerinde, Ordu'nun kuzey kesimlerinde ise sabah ve öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlere kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 23 derece. 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum