Reklam

Meteorolojiden Samsun'a kuvvetli yağış uyarısı - samsun haber

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da bugün  aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, doğu ilçelerindeki vatandaşlar kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, yerel su baskını, yıldırıma karşı uyarıldı

Meteorolojiden Samsun'a kuvvetli yağış uyarısı - samsun haber
27 Temmuz 2021 - 09:05
SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, Samsun'da havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın kuzey ve kuzeybatıdan hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 
Yağışların; Samsun'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Ordu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, taşkın gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, 31 derece. 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum