Reklam

Meteoroloji'den kar ve yağmur uyarısı 

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağması bekleniyor

 Meteoroloji'den kar ve yağmur uyarısı 
12 Şubat 2020 - 09:51

SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre bölgede hava sıcaklıklarında 2 ila 5 derece artması bekleniyor. Rüzgarın batı ve güneybatıdan orta kuvvette, kuzey kesimlerde kuvvetli ve fırtına (50-70km/saat), yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın batı ve güneybatıdan orta kuvvette, kuzey kesimlerde kuvvetli ve fırtına (50-70km/saat), yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, yüksek kesimlerde çığ tehlikesi, kar erimesi ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZ UYARISI
Orta Karadeniz’de rüzgarın batı ve güneybatı zamanla kuzeybatılı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Samsun, çok bulutlu, yağmurlu, 11 derece.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum