Reklam

Korona virüsten son 24 saatte 198  kişi vefat etti

Türkiye'de son 24 saatlik verilere göre toplam 28 bin 465 kişiye Covid-19 tanısı konuldu. 198 kişi hayatını kaybetti

 Korona virüsten son 24 saatte 198  kişi vefat etti
21 Ekim 2021 - 20:20
Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 21 Ekim Korona virüs tablosu açıklandı. Son 24 saatte salgında 198 kişi hayatını kaybetti. Bugün toplam 28 bin 465 yeni vaka tespit edildi. 

BUGÜN 29 BİN 160 KİŞİ İYİLEŞTİ 
Türkiye'de son 24 saatte 362 bin 213 Covid-19 testi yapıldı,28 bin 465 kişinin testi pozitif çıktı, 198 kişi hayatını kaybetti. Bugün iyileşen hasta sayısı 29 bin 160 oldu.

VAKALARIN YAŞ ORTALAMASI DÜŞTÜ
Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Vakaların yaş ortalaması düştü. Artık yarıya yakını 30 yaş altında. Aşılama sonucunda hastane kapasitemiz zorlanmıyor. Yoğun bakım üniteleri ile servislerde yatan Covid-19 hastalarının çoğunluğunu halen yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar oluşturuyor. Gençler çok daha az oranda hasta olsalar da büyüklerine karşı sorumlulukları var. Yeni dönemde virüsün daha ziyade gençler üzerinden yayıldığı biliniyor. Bu nedenle, hem sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturmak hem de aile çevrelerini korumak için aşılarını yaptırmalıdırlar. 65 yaş üstü, salgının ilk döneminde kısıtlamalara ciddiyetle uydu. Şu anda bir kısıtlama bulunmuyor ama risk grubunda olduklarını unutmamalıdırlar. Aşılarını tamamlamaları ise hayati derecede önemlidir. Aşı, eğer tamamlanmamış ise sağlayacağı koruma sınırlıdır. Toplum bağışıklığı elde edilene kadar maalesef yayılım devam edecek. Şu an, aşılanma oranının seviyesi aşı olmayanlar için güvence değildir. “Nasılsa başkaları aşı oldu ben olmasam da olur” düşüncesi yanlıştır. Aşı, birinci derecede, aşı olan kişileri koruyor. İkinci doz ve hatırlatma dozu aşılarının zamanı gelen çok sayıda vatandaşımız var. Vakit kaybetmeden aşılarını tamamlamaları gerekmektedir. Bu, önce kendileri sonra tüm toplum için hayati önemde bir davranıştır.Salgınla mücadelede sağlığınız için kararlı ve ısrarcıyız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum