Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu tarih verdi! Cumhurbaşkanı adayı 13 Şubat'ta açıklanacak

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında "Saadet Partisi'nin ev sahipliğindeki toplantıda 13 Şubat'ta kamuoyuna cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız" dedi

Kılıçdaroğlu tarih verdi! Cumhurbaşkanı adayı 13 Şubat'ta açıklanacak
30 Ocak 2023 - 09:17
Reklam
Reklam
Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmesinin ardından gözler, adaylarının belirlenmesi için 6'lı Masa'ya çevrilmişti. Kılıçdaroğlu, Halk TV'de katıldığı canlı yayında cumhurbaşkanı adayını ne zaman belirleyeceklerini ve kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.

13 ŞUBAT'TA KAMUOYUNA ADAYI AÇIKLAYACAĞIZ
Kılıçdaroğlu, "13 Şubat'ta kamuoyuna cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız. Öyle bir karar aldık. Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde" ifadelerini kullandı.

13'ÜNDE KARAR ALACAĞIZ, AMA SONRA DA AÇIKLAYABİLİRİZ
Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, "Artık 13 Şubat'ta mı olur? Yoksa 13 Şubat'ta karar alacağız, bu kararın açıklanması için belli bir tarih mi olur bakacağız. Burada da büyük bir olasılıkla 13'ünde karar alacağız. Cumhurbaşkanı adayımızı diyelim ki 13'ünde değil de 23'ünde kamuoyuna bir şekilde ortak mutabakatla birlikte açıklayacağız" dedi.

GEREKİRSE GİZLİLİK MUHAFAZA EDİLİR
Sunucunun 13 Şubat'ta karar verirseniz bu bilginin 13'ünde ya da 14'ün öğrenilebileceğini ifade etmesinin ardından Kılıçdaroğlu, "Onu bilmiyorum. Samimi söylüyorum, bilmiyorum. Gerekirse o gizlilik muhafaza edilir, belli bir tarih gerçekten güzel bir törenle açıklanabilir" diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum