Reklam
Reklam

KESK kadına şiddete dikkat çekti

SAMSUN HABER - Yapı Yol Sen Samsun Şube Kadın Sekreteri Uğurcan Albak, "Kadınlar her gün evde, işte, okulda, sokakta erkek ve erkek devlet şiddetine maruz kalmakta ya da şiddet tehdidi altında yaşamlarını sürdürürken, siyasal iktidar kadına yönelik şiddeti önlemek ve kadın kazanımlarını geliştirmek yerine, kadın düşmanı politikaların sürdürücüsü olmaya devam etmektedir" dedi

KESK kadına şiddete dikkat çekti
24 Kasım 2021 - 18:55
SAMSUN HABER - Yapı Yol Sen Samsun Şube Kadın Sekreteri Uğurcan Albak, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle KESK Dönem Yürütmesi adına açıklama yaptı. 
Albak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Biz kadınlar dünyanın dört yanında eşitsizliği, yoksulluğu, savaşları ve şiddeti üreten erkek egemen kapitalizme karşı isyanımızı meydanlara taşımak, kadın dayanışmasının sınırları aşan gücüyle buluşmak ve itirazlarımızı hep birlikte daha fazla duyurmak için yine alanlardayız.
Kadınlar her gün evde, işte, okulda, sokakta erkek ve erkek devlet şiddetine maruz kalmakta ya da şiddet tehdidi altında yaşamlarını sürdürürken, siyasal iktidar kadına yönelik şiddeti önlemek ve kadın kazanımlarını geliştirmek yerine, kadın düşmanı politikaların sürdürücüsü olmaya devam etmektedir. İktidar, pandemiyi fırsat bilerek kadın kimliğine dönük saldırılarını arttırırken bir taraftan tekçi, gerici ve cinsiyetçi temelde oluşturmayı tasarladığı toplumsal düzenin inşası için kadın kazanımlarını zayıflatmayı temel almaktadır. Biz KESK’li kadınlar olarak ayrım yapmadan tüm kadınların yanında olmaya ve hep birlikte bu ataerkil sisteme karşı mücadelemizi büyütmeye devam edeceğiz. Yılmadan ve bıkmadan yıllardır söylediğimizi buradan bir kez daha haykırıyoruz; ”kadına yönelik şiddet münferit değil, politiktir” ve bu şiddeti önlemenin en iyi yolu da kadın mücadelesinden ve kadın dayanışmasından geçer. Biz kadınlar toplumsal alanın her aşamasında varız ve var olmaya devam edeceğiz. Dünya, bizim de emeğimiz üzerinde dönüyor. Hayatlarımıza ve emeğimize sahip çıkmaya her koşulda devam edeceğiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum