Reklam

Karadeniz'de toplam doğal gaz rezerv miktarı 405 metreküpe ulaştı

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de 85 milyar metreküp doğal gazın daha bulunduğunu, toplam rezervin 405 milyar metreküp olduğunun müjdesini verdi

Karadeniz'de toplam doğal gaz rezerv miktarı 405 metreküpe ulaştı
17 Ekim 2020 - 16:38
SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih sondaj gemisinde  yeni rezervi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 85 milyar metreküp doğal gazın daha bulunduğunu belirterek, Fatih sondaj gemisinin toplam  405 milyar metreküp doğal gaz keşfettiğini söyledi.
DOĞAL GAZ 2023'TE KULLANIMA SUNULACAK
Karadeniz'de keşfedilen rezervin, şu ana kadar en büyük hidrokarbon kaynağı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karadeniz'de 85 milyar metreküp doğal gaz daha bulundu. Tuna-1 bölgesi'nde toplam rezervimiz 405 milyar metreküpü buldu. Rezervi 2023'te kullanılma sunacağız. Doğal gazda dışa bağımlılığımız önemli ölçüde azalacak. Milletimize daha ucuz doğal gaz vereceğiz. Tuna-1'de keşfettiğimiz doğal gazı burada kurulacak platform vasıtasıyla topraklarımıza ulaştıracak, ülkemizin sistemine entegre edeceğiz. 405 milyar metreküp doğal gazın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum