Reklam

İlkadımlı şampiyonlar gururlandırdı

Türkiye Halter Federasyonu tarafından Nevşehir'de düzenlenen U15 ve U17 Türkiye Halter Şampiyonası'nda  Samsun'u temsil eden İlkadım Belediyesi sporcuları Esma Alper Türkiye Şampiyonu, İlknur Demireli Türkiye İkincisi oldu

 İlkadımlı şampiyonlar gururlandırdı
06 Ağustos 2019 - 12:53

SAMSUN HABER - 30 Temmuz 4 Ağustos tarihlerinde Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Türkiye şampiyonasına kızlarda 116, erkeklerde 314 olmak üzere toplam 430 haltercinin katıldığı müsabakalarda  81 kiloda Samsun'u temsil eden İlkadım Belediye sporcusu Esma Alper, sıkletinde 6 Türkiye rekoruna bir yenisini daha ekleyerek Türkiye Şampiyonu oldu. 59 kiloda mücadele eden İlknur Demireli ise Türkiye 2.si olarak müsabakayı tamamladı.
 

BAYRAM ÖNCESİ ÇİFTE SEVİNÇ

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve Spor İşleri Müdürü Hakan Karaman şampiyonları ve antrenörü  makamında ağırladı. Başkan Yardımcısı Şerif Mırık,''Spora yapılan yatırımlar ile ülke genelinde sporda başarı grafiği gitgide yükseliyor. Tabi ki bundan da İlkadım Belediyesi spor kulübü payını alıyor. Halter sporcularımız,kilolarında  bir Türkiye şampiyonası, birde Türkiye ikincisi ile şehrimize döndüler.Bizlere yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çifte sevinç yaşattılar. Şehrimize altın madalya ile dönerek bizlere bayram öncesi bir nevi bayram hediyesi verdiler'' dedi.

BAŞARI NEREDE İLKADIM ORADA 

Bir yerde başarı varsa orada mutlaka İlkadım Belediyesi'nin de bulunduğunu ifade eden Mırık, "Şehrimize altın madalya kazandıran sporcuların başarılarının devamını diledi. Emeği geçen başta antrenörlerimiz Gökhan Göktaş, Eren Memiş olmak üzere müsabakalarda ter döken tüm sporculara teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

BAŞKAN DEMİRTAŞ'A TEŞEKKÜR

 Antrenör Gökhan Göktaş ise,'' İnsana yapılan yatırım memleketimiz için milletimiz için ülkemiz için yapılabilecek olan en önemli yatırımlardandır. Bu nedenle spora ve sporcuya her zaman destek olan İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum