Reklam

İlkadım'da Türk halk müziği şöleni

İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından gerçekleştirilen konser, Samsunlulara unutulmaz bir akşam yaşattı

İlkadım'da Türk halk müziği şöleni
26 Şubat 2020 - 10:23

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Şef Hızır Aydın yönetiminde düzenlediği konserler Samsunlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen konserde birinden güzel eserlerin icra edildi. Konsere, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları Şerif Mırık ve Ramazan Bayraktar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 DEV KOROYA BÜYÜK İLGİ

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve toplamda yetmiş beş kişiden oluşan İlkadım Belediyesinin dev Türk Halk Müziği korosu Samsunlular tarafından büyük ilgi gördü. Oturacak yer kalmayan salonda merdivenleri dolduran müzik severler koro tarafından seslendirilen türkülere eşlik ettiler. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen konserde Şef Hızır Aydın yönetimindeki koro üyeleri solo ve koro olarak birçok sevilen türküyü seslendirdi.

TÜRK MÜZİĞİNİ AYNI COŞKU İLE YAŞATACAĞIZ

Koro üyeleri ve katılımcılara teşekkür eden ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın mesajını ileten İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık; “Bu akşam bu güzel kalabalık ile buluşarak eşsiz türkülerimize birlikte eşik etmek istemesine rağmen ailevi bir neden ile aramızda olamayacağını üzülerek bildiren İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın selam ve saygılarını hepinize ayrı ayrı iletiyorum. Başkanımız katılamamış olsa da bu unutulmaz akşamı yaşayabilmemiz için desteğini hiçbir zaman esirgememiştir. Bundan sonra da özellikle Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Müziği ve Türk müziğinin tüm tarzlarını sizlerle buluşturmak ve yaşatmak için İlkadım Belediyesi olarak hiçbir desteği esirgemeyeceğiz. Kendi köklü kültürümüzü yaşatırken bu vesileler ile bu akşam olduğu gibi bir arada olarak birlikteliğimizi pekiştireceğiz. Bize bu unutulmaz akşamı yaşatan Hızır Aydın şefe, koro üyelerimize ve siz değerli misafirlerimize yürekten teşekkür ederiz” diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum