Reklam

İlkadım'da temizlik araçları çiçek açtı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, çevre kirliliğinin önüne geçmeyi hedeflediklerini belirterek, "İlkadım'ı evimiz olarak görüyor ve temizlik çalışmalarımız bu düşünce ekseninde gerçekleştiriyoruz" dedi

İlkadım'da temizlik araçları çiçek açtı
30 Aralık 2019 - 10:03 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 10:27

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, vatandaşlarda temiz çevre bilincinin oluşması hedeflendiklerini belirterek, çöp araçlarına ve konteynerlere giydirme çalışması yapılacağını söyledi. 

TEMİZLİK ARAÇLARI ÇİÇEK AÇTI
Temizliğin her şeyden önemli olduğunu belirten Başkan Demirtaş, “Temiz bir çevreye sahip olmak sağlıklı olmak anlamına gelir. Sağlıklı bir hayatın devam etmesi için doğal çevrenin korunması, çevrenin temiz tutulmasına yönelik şehrimizde bu temizlik bilincinin oluşturulması için belediyemiz temizlik araçlarına yeni dizayn yaparak, temizlik araç filosunu estetik görüntüsüne kavuşturduk. Temiz çevre ve sıfır atık  konusunda başlattığımız ve başarılı bir şekilde devam ettirdiğimiz çalışmalar ile İlkadım’a yeni bir çehre yeni bir vizyon kazandırdık. Bu konuda temizlik parkındaki araçlarımıza yeşil ve doğanın çiçekleri ile giydirerek bir yeniliğe daha imza attık. Temizlik araç makine parkında bulunan tüm temizlik araçlarına renkli çiçekler ve özlü çevre, temizlik sloganlarıyla donatılarak yeni bir görünüme kavuşturduk “diye konuştu.

İLKADIM EVİMİZ
Başkan Demirtaş açıklamalarını şöyle sürdrüdü: "İlkadım ilçemizi evimiz olarak görüyor ve temizlik çalışmalarımız bu düşünce ekseninde gerçekleştiriyoruz. Evimiz olan ilçemizi temiz tutmak,  kendimiz ve diğer insanlar için yapacağımız en güzel eylemlerin başında gelmektedir. Bu doğrultuda daha temiz bir İlkadım için ilçemizde yaşayan 7’den 70 herkesi çevreyi kirletmemeleri çevreyi  korumaları için gerekli özen ve itinayı göstermelerini istiyoruz. Temiz çevre bilincinin oluşması için öncelikle okullarımızdan başlayarak bilinçlendirme kampanyaları düzenleyerek, doğal dengeyi bozmayan, çevresini ve çevreyi kirletmeyen nesillerin yetişmesi için eğitimlerle katkı sağlamak, halkımızın beden sağlığını bozacak tüm unsurları bertaraf etmek, göz estetiğine rahatsızlık veren görüntüleri ortadan kaldırmak, yaşamın kalbinde  temiz bir çevre inşa etmek öncelikli görevlerimiz arasındadır” şeklinde konuştu.
 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum