Reklam

İLKADIM'DA MECLİS DAĞILIMI BELLİ OLDU

İlkadım Belediye Meclisi'nde encümen ve komisyon üye seçimleri yapıldı. Cumhur İttifakı listesinden meclise giren MHP'li meclis üyeleri AK Parti'den istifa edip MHP grubunu oluşturdu. Mecliste 3 parti temsil edilecek.

İLKADIM'DA MECLİS DAĞILIMI BELLİ OLDU
08 Nisan 2019 - 17:29

İlkadım Belediyesi'nde yeni dönemim ilk meclis toplantısı yeni hizmet binası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda encümen ve komisyon üyeleri seçilirken tüm partilerin meclis üyeleri tam katılım sağladı.

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş İlkadım Belediye Başkanı seçilmiş, meclis üyelerinde ise çoğunluğu ise 21'e 16 oy ile Cumhur İttifakı kazanmıştı. Seçimin sonuçlanmasının ardından ilk meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıda Meclis Başkanvekili, encümen ve komisyon üye seçimleri gerçekleşti. Cumhur İttifakı listesinden meclise giren MHP'li meclis üyeleri, AK Parti'den istifa edip MHP grubunu oluşturdu. Böylelikle İlkadım Belediye Meclisinde 3 parti temsil edilecek.

MECLİS BAŞKANVEKİLİ MHP'DEN

İlkadım Belediye Meclisi Başkanvekilliği için mecliste seçim yapıldı. Hayri Atmaca ve Yavuz Yılmaz Meclis Başkanvekilliği için yarıştı. 23 oy alan Hayri Atmaca, İlkadım Belediyesi Meclis 1. Başkanvekili seçildi. 21 oy alan Yavuz Yılmaz Meclis 2. Başkanvekili seçildi.

ENCÜMEN 2 AK PARTİ 1 MHP'DEN

Mecliste encümen üyeliği için yapılan seçimlerde MHP'den Mustafa Umar 22, AK Parti'den Ahmet Varol ve İbrahim Arslan 21 oy alarak encümen üyesi olarak seçildi. Cumhur İttifakı'nın 21 oyu varken, Mustafa Umar'ın 22 oy alması dikkati çekti.

KOMİSYONLAR CUMHUR İTTİFAKI'NDA

Komisyon üyelikleri için yapılan seçimlerde ise çoğunluk Cumhur İttifakı'nda. 5 üyenin 3'ü Cumhur İttifakı meclis üyelerinin oldu. Cumhur İttifakı'nda ise 2 AK Parti, 1 MHP'li üye olarak tüm komisyonlarda dağılım gerçekleşti. Komisyon başkanlıkları da Cumhur İttifakı meclis üyelerinden seçildi.

KATİP ÜYELİKLER DE CUMHUR İTTİFAKI'NDA

Mecliste 2 katip üyeliği için yapılan seçimlerde 1 AK Parti'li 1 MHP'li meclis üyesi katip üye olarak seçildi. İbrahim Üstün ve Murat Gürbüz mecliste katip üye olarak görev yapacak.

DEMİRTAŞ; "İLKADIM'A HİZMETİ EL BİRLİĞİ İLE YAPACAĞIZ"

2018 Yılı Belediye Başkanı Faaliyet Raporunun sunumunun ardından meclis üyelerine hitap eden Başkan Demirtaş; "İlkadım'a hizmet için herkesi kucaklayan bir anlayış ile çalışacağız. Hangi partiden olursa olsun meclisimizin ilk önceliği vatandaşımızın refahı, en iyi hizmeti alması ve hem ilçemizi hem de şehrimizi geleceğe taşımak olacaktır. İlkadım'a hizmeti el birliği ile yapacağız. Bu anlayış ile İlkadım'a hizmet için gönüllü olmuş siz değerli meclis üyesi arkadaşlarıma şimdiden teşekkür eder ve başarılar dilerim" diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum