Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İlkadım'da kırsalda kar nöbeti

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi ekipleri, kar yağışının etkili olduğu kırsal mahalleler ve grup yollarında tam kadro sahada çalışıyor

 İlkadım'da kırsalda kar nöbeti
04 Şubat 2023 - 15:36
Reklam
Reklam
Reklam
SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi, her kış sezonunda olduğu gibi bu yıl da karla mücadele için en etkin önlemleri aldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yüksek rakımlı kırsal mahallelerde karla mücadele için araçlarını ve personelini hazırladı. 

KAR NÖBETİ

Beklenen kar yağışının etkisi altında kalan ilkadım ilçesinin kırsal mahallelerinde karla mücadele eden İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri kar yağışının etkisini artırdığı yüksek kesimlerde nöbete başladı. Greyder, kar küreme kamyonları ve tuzlama kamyonları ile Bilmece, Avdan, Gürgendağı, Mahmurdağı’nın yüksek kesimlerinde yoğun bir mesaiye başladı. Kar kalınlığının yer yer 20 santimi geçtiği bölgelerde grup yollarının ulaşıma açık kalması ve buzlanma riskine karşı tedbir alınması için çalışma yapılıyor.

TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ

Karla mücadele ekiplerin 7/24 tam kadro sahada görev yapması için tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Rakımı 900’ün üzerinde olan kırsal bölgelerimizde, karla mücadele çalışmalarına başladık. Vatandaşlarımızın güvenliği, günlük hayatının olumsuzluk yaşanmadan devam etmesi ve grup yollarındaki güvenli ulaşımın sağlanması için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her anda yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum