Reklam
Reklam

İlkadım'da eğitime yüzde yüz destek

SAMSUN HABER - İlkadım  Belediyesi, eğitime yüzde yüz destek vermeye devam ediyor. Başkan Demirtaş, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite sınavına hazırlanan İLKEM’li öğrencileri ziyaret ederek kitap dağıtımında bulundu

İlkadım'da eğitime yüzde yüz destek
09 Ekim 2020 - 14:54
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım ilçesinde eğitime yüzde yüz desteğini sürdüren İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına ilçede üniversite sınavına hazırlanan ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle dershaneye gidemeyen ve özel ders alamayan lise son sınıf öğrencilerine Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) deneme Kitabı dağıttı.

SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITTI
İlkadım Millî Eğitim ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi müdürlüklerine bu çalışmada yer aldıkları için teşekkür eden öğrencilerle tecrübelerini paylaşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Üniversite sınavına bazı öğrencilerimiz teknolojinin imkanlarını kullanırken, bazıları ise kendi imkanları ile hazırlanıyor. ÖSYM’nin formatına uygun olarak hazırladığımız bu deneme kitabı, kendi imkanları ile sınava hazırlanan öğrencilerimize mutlaka bir katkı sağlayacaktır. Önemli olan ne istediğini bilmektir. Kişi istedikten sonra her şeyi başarabilir. İnşallah tüm öğrencilerimiz bu uzun yarışta isteğini kaybetmeden ve pes etmeden çalışarak istedikleri üniversiteyi ve bölümü kazanır” dedi.

SİZLER TÜRKİYE'NİN GELECEĞİSİNİZ
Öğrenciler için, üniversite sınavı mücadelesinin ilkokul yıllarından itibaren başladığını ifade eden Başkan Demirtaş, “Üniversite sınavını kazanabilmek adına öğrencilerimiz uzun yıllar boyunca düzenli ve planlı bir şekilde ders çalışıyor. Bizlerde öğrencilerimizin bu yoldaki mücadelesine destek olmak amacıyla deneme kitapları hazırladık. Doğru cevaplanacak bir soru bile sınavı kazanmada öğrencilerimize yardımcı olabilir. Yeter ki sınavı kazanacaklarına inansınlar. Bizler de öğrencilerimize inanıyoruz ve güveniyoruz. Sizler Türkiye’nin geleceği. Yaşlanan Avrupa’nın aksine, gençlerimiz dinamik yapısı sayesinde, ülke olarak geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi. Ziyarettin sonunda Başkan Demirtaş İLKEM’de eğitim alan tüm öğrencilere sınava hazırlık kitaplarını dağıttı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum