Reklam

İlkadım'da çöp poşet uygulaması 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: “İlkadım hepimizin, ilçemizi daha temiz, daha düzenli hale getirmek için tüm birimlerimiz ile gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi

 İlkadım'da çöp poşet uygulaması 
26 Eylül 2019 - 16:42

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi’nin eylül ayında başlattığı ''Temiz Bir İlkadım İçin El Ele'' sloganıyla uygulanan  ''Çöp Poşet'' uygulamasına esnaf ve vatandaşlarda destek verdi. Pazar esnafının büyük ilgi gösterdiği çöp poşeti uygulaması için vatandaşlar ve esnaf İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a teşekkür etti. Proje kapsamında İlkadım ilçesindeki tüm pazarlarda sabah saatlerinde esnaflara çöp poşeti dağıtılarak gün sonunda ortaya çıkan meyve ve sebze artıklarını poşetlerinin içerisine koyup tezgah açtıkları yere bırakması sağlanıyor.

Uymayanlar Cezalandırılacak

Uygulamaya en çok sokağında semt pazarı kurulan vatandaşların sevindiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: ''Eylül ayında başlattığımız uygulamamızı sorunsuz olarak devam ettirmekte kararlıyız. Semt pazarları sonrasında sokaklar adeta şehir çöplüğüne dönüşüyor ve temizlik işleri müdürlüğü personelimiz saatlerce sokak sokak gezerek atıkları toplamak için uğraşıyorlardı. Bugüne kadar hem pazar esnafımızın uygulamaya alışması hem de iyi niyetimizden dolayı çöplerini poşet içerisinde bırakmayanlara cezai işlem uygulamamıştık. Ancak bundan sonra zabıta ekiplerimizin kontrolünde cezai işlem uygulayacağız. Çöplerin bu şekilde toplanmasına en çok sokaklarında semt pazarı kurulan vatandaşlar sevindi. Pazar sonrası sokaklarda kötü görüntüler oluşmuyor. İlkadım hepimizin, ilçemizi daha temiz, daha düzenli hale getirmek için tüm birimlerimiz ile gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum