Reklam

İlkadım Belediyesi'nden Cemal Safi şiir yarışması

Edebiyat alanının ülke çapında önde gelen isimlerinden şair ve söz yazarı Cemal Safi, İlkadım Belediyesi’nin girişimleriyle bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ödüllü şiir yarışmasıyla anılacak

İlkadım Belediyesi'nden Cemal Safi şiir yarışması
25 Şubat 2021 - 12:52
SAMSUN HABER - Samsunlu ünlü şair Cemal Safi, İlkadım Belediyesi'nin düzenleyeceği ödüllü şiir yarışması ile hatırlanacak. Samsunlu şair Cemal Safi’yi anmak için ölümünün 3’üncü yıl dönümünde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından gerçekleştirilen bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Aşk” konulu şiir yarışmasına son başvuru tarihi 9 Nisan 2021. 
BİRİNCİYE 5 BİN TL
18 yaş üzeri herkesi katılacağı ödüllü şiir yarışmasına katılımcılar en fazla 2 şiir ile katılımda bulunacak. Aşk konulu şiirlerin yarışacağı yarışmada birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 4 bin TL, üçüncülük ödülü 3 bin TL, mansiyonlar bin 500 TL olarak belirlenirken ödüller arasında 2 adet Türk Dünyası özel ödülü de yer alıyor. Son başvuru tarihi 9 Nisan 2021 olan yarışmaya cemalsafi2021@ilkadim.bel.tr adresinden başvuru yapılabilirken detaylı bilgi için www.ilkadim.bel.tr/cemalsafi2021 adresi ziyaret edebilecekler.
BAŞKAN DEMİRTAŞ'TAN DAVET
Yarışmayı çok önemsediklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Düzenlediğimiz yarışmanın şehrimizin yetiştirdiği ve özellikle de İlkadım'da yetişmiş büyük bir üstada bir vefa borcu olarak görüyorum. Dünyada sanata değer vermeyen toplumların akibetleri malum. Onun için bizim de sanatkarlarımıza değer vererek gelecek nesillere taşıma bakımından çok önem arz ediyor. Türk edebiyatına büyük katkılar sağlayan ve bestelenen 150’den fazla şiiri ile kalplerde taht kuran şair Cemal Safi’nin sanata, sanatçıya verdiği değeri ve şehrimize kattığı değeri her platformda anlatılsın, yaşatılsın. Bedenen aramızdan ayrışmış olabilirler ama fikirleri ile düşünceleri ile gelecek nesillerde yaşasın, anlatılsın istiyoruz. Türkiye’ye mal olmuş usta bir şairimizin adını yaşatmak adına bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz şiir yarışması ile gençlerimize ve çocuklarımıza da Cemal Safi’yi tanıma şansı vermiş olacağız. Bizlerin hayatına şiirleri ile dokunan ve toplum tarafından beğeni kazanan sanatçılarımıza bir  vefa borcumuz var. Samsunumuzun yetiştirdiği önemli değerleri gerek anarak gerek hatırlatarak, gerekse o değerlerin yapıtlarını, eserlerini öne çıkararak anlatmaya gayret ediyoruz. Edebiyatımız açısından kaybedenin olmayacağı yarışmaya tüm halkımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum