Reklam

İlkadım Belediyesi bin kişiye 150 TL limitli Hilal Kart dağıtacak

Samsun'da İlkadım Belediyesi 150 TL limitli Hilal Kart dağıtacak. İlkadım Belediyesi'nin ihtiyaç sahipleri için hayata geçireceği Hilal Kartlar bin kişiye verilecek.

İlkadım Belediyesi bin kişiye 150 TL limitli Hilal Kart dağıtacak
14 Nisan 2020 - 14:51

SAMSUN HABER - Samsun'da İYi Partili İlkadım Belediyesi, 31 Mart seçimlerinin ardından ihtiyaç sahipleri için Hilal Kart uygulamasını hayata geçiriyor. Necattin Demirtaş'ın 2011-2014 yılları arasında İlkadım Belediyesi Başkanlığı döneminde de uyguladığı Hilal Kart, 31 Mart seçimleri sonrasıda başkanlığı kazanan Demirtaş tarafından bu sefer ikinci kez hayata geçiriliyor.

SEÇİM SPONSORUNA VERİLDİ İDDİASI

Hilal Kart ihalesinin Necattin Demirtaş'ın seçim sponsorluğunu üstlendiği iddia edilen Bahmar Markete verilmesi ise tartışmalara neden olurken, bu ihalenin iptal edildiği gündeme gelmişti. Ancak encümen üyelerinin dahi haberinin olmadığı ihalenin iptal edilmediği, Bahmar Market'e verildiği ortaya çıkmıştı.

BİN KİŞİYE HİLAL KART

Seçim sonrası Bahmar Market'in İlkadım Belediyesine bağlı bazı tesislere de değerinin üzerinde mal verdiği iddiaları da ortaya atılırken, İlkadım Belediyesinin Hilal Kart uygulamasını Ramazan ayında başlatması bekleniyor. Bastırılan Hilal Kart'lar da 150 TL alış veriş limiti olacağı, yaklaşık bin kişiye dağıtılacağı öğrenildi.

ÖZEL KALEM KART DAĞITACAK İDDİASI

Öte yandan ihtiyaç sahiplerine verilen kartların kimlere nasıl verildiği merak ediliyor. Belediye kaynaklarından edinilen bilgiye göre Özel Kalem Müdürlüğü ve bazı müdürlüklerlere dağıtılması için Hilal Kart verildiği öğrenildi. Bu durum muhalefet tarafından istismara açık bir konu olarak değerlendirildi.  

UZAK MAHALLEDEKİ VATANDAŞ NASIL GELECEK?

Hilal Kart ile alışveriş yapılacak olan söz konusu Bahmar Market’in sadece iki mahallede olması ise yapılan hizmetin ayrı bir eksik tarafı. Bu durum akıllara, “Başkan uzak mahallelerdeki ihtiyaç sahipleri nasıl gelecek?” sorusunu getirdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum