Reklam

Haziran ayı sonunda esnaf rahat nefes alacak

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, haziran ayının sonlarında perakende sektöründe büyük bir canlılık beklediklerini söyledi

Haziran ayı sonunda esnaf rahat nefes alacak
14 Haziran 2019 - 10:37

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, haziran ayının sonlarında perakende sektörünün canlanacağını belirterek esnafa müjde verdi. Palandöken, “Bu yıl hem Babalar Günü hem de öğrencilerin karne sevincinin birleşmesi aileleri mutlu ederken, çarşı pazarda esnafımız da yapılan alışverişler ile hiç kuşkusuz sevinecektir” dedi.

E-TİCARET ARTACAK

e-ticaret sektöründe de artış beklediklerini kaydeden Palandöken, “Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü olarak kutlanan Babalar Günü, bu yıl öğrencilerin karne heyecanlı ile aynı haftaya denk geldi. Çocukların karne hediyeleri, tatil alışverişleri ve babalar günü için yapılacak harcamaların piyasaları hareketlendirmesi bekleniyor. e-ticaret sektörünün ileri gelenleri ise bu hafta sonu yapılacak online alışverişlerin 2 milyar TL’yi aşabileceğini söylüyor” diye konuştu.

CANLILIK YAŞANACAK

Palandöken açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Haziran ayının sonlarında perakende sektöründe büyük bir canlılık yaşanmasını bekliyoruz. Bu yıl hem Babalar Günü hem de öğrencilerin karne sevincinin birleşmesi aileleri mutlu ederken, çarşı pazarda esnafımız da yapılan alışverişler ile hiç kuşkusuz sevinecektir. Evimizin direği babalarımız için alacağımız çam sakızı çoban armağanı hediyeler ile geleceğimiz olan çocuklara alacağımız hediyeler piyasaya olumlu yansıyacak. Babalar Günü için özellikle elektronik, büro araç gereçleri, kıyafet,  ayakkabı ve hatıra temalı hediyeler alınıyor. Bu özel günde seçim yapmakta zorlananlar için çok çeşitli ürünleri en uygun fiyat yelpazesinde sunan esnafımız müşterilerini bekliyor. Esnafımızda babalar günü için her zevke ve her keseye uygun hediyeler mevcuttur.  Küçük de olsa alınan hediyeler babalarımızın gönlünü ettiği gibi ekonomiye de can veriyor” şeklinde konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum